AlarmKrajRegion

PILNE!!! W Bytomiu pierwszy przypadek w Polsce ponownego zakażenia koronawirusem!

Potwierdzono pierwszy przypadek ponownego zakażenia koronawirusem w Polsce. To pacjentka z Bytomia. Kobieta kilka tygodni wcześniej została uznana za ozdrowieńca.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Powtórnie zbadano ją pod kątem SARS-CoV-2 na początku sierpnia, gdy zgłosiła się do szpitala na planowy zabieg. Obecnie jest już zdrowa. Pierwsze w Europie potwierdzone przypadki reinfekcji wykryto w ostatnim tygodniu sierpnia w Belgii i w Holandii.

Na ślad ponownego zakażenia koronawirusem przez pacjentkę w Bytomiu natrafiono podczas szczegółowej analizy dokumentacji medycznej pacjentów, zewidencjonowanych na terenie podległym sanepidowi w Bytomiu. Wtedy okazało się, że kobieta u której testy wykryły COVID-19, jest ponownie zakażona koronawirusem.

To nie tylko pierwszy taki udokumentowany przypadek na Śląsku, ale i w całej Polsce. Kobiecie – kiedy była zakażona po raz pierwszy – po zakończonym leczeniu wykonano testy, gdzie dwukrotnie uzyskano wynik ujemny. Obecność koronawirusa wykryto u niej podczas badań przed planowanym przyjęciem do szpitala, siedem tygodni po poprzednich testach, które potwierdziły, że kobieta jest ozdrowieńcem.

Wcześniej Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że nie ma obecnie „żadnych dowodów na to, że ludzie, którzy wyzdrowieli i mają przeciwciała, są chronieni przed drugą infekcją”.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Jak długo jeszcze będą teleporady? Pacjenci mają już dość i chcą otwarcia przychodni!

Bilet w Kolejach Śląskich kupimy wreszcie płacąc kartą! [WIDEO]

Strategia walki z pandemią na jesień: wydano ponad 540 decyzji dla szpitali

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close