KrajRegionWiadomość dnia

PiS zmienia kodeks wyborczy. Poprawki Senatu odrzucone!

Niedawno kraj obiegła wiadomość, że PiS głosując nocą uchwalił ustawę zmieniającą kodeks wyborczy w związku z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi i epidemią koronawirusa w Polsce. Senat przygotował poprawki, jednak zostały one przez Sejm odrzucone.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Opozycja mówi jasno – w Polsce ponownie jest łamana konstytucja. Ma to związek ze zmianą kodeksu wyborczego, który daje ludziom na kwarantannie oraz powyżej 60 roku życia możliwość głosowania korespondencyjnego. Sejm odrzucił poprawki Senatu i tym samym nowy kodeks wyborczy zbudowany przez specustawę wejdzie w życie. Jak podaje RMF 24 – Nad ranem Senat głosował nad nowelizacją ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (tzw. specustawy) – jedną z trzech nowelizacji składających się na tzw tarczę antykryzysową. –

Warto doda  również, że PiS przeforsował temat RDS – Rady Dialogu Społecznego – odtąd Premier Mateusz Morawiecki będzie mógł dowolnie odwoływać członków – oczywiście tylko w trakcie stanu wyjątkowego jakim jest stan epidemii w Polsce. Lider ludowców w ostrych słowach krytykuje PiS – Zerwaliście zasady solidarności, nie chcecie współpracy, interesuje was tylko i wyłącznie ‘ustawka pod wybory’, i likwidacja Rady Dialogu Społecznego w Polsce. Nie chcecie przyjąć, bo to blokowanie jest tego wyrazem, z Funduszu Płynności umożliwienia firmom dostarczenia im gotówki, dostarczenia im funduszy na to, żeby mogli wypłacić pensje swoim pracowników. Nie chcecie przyjąć rozwiązań dobrowolnego ZUS-u, czy świadczenia socjalnego dla rodziców, którzy się opiekują dziećmi do 12. roku życia.

Resumując obecna władza nie zakłada scenariusza, w którym wybory 10 maja 2020 r. miałyby się nie odbyć – sam Andrzej Duda potwierdza i nie widzi problemu w tym byśmy poszli do urn. Inną sprawą jest zagrożenie drugiej fali epidemii, którą taki jeden dzień wyborczy może wywołać.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

5 NOWYCH OFIAR ŚMIERTELNYCH KORONAWIRUSA! Także na Śląsku!

Terminy ślubów cywilnych odwołane przez koronawirus. Miasto: „Nie przekładajcie ich na kwiecień!”

BUNT prezydentów Śląska i Zagłębia! „Nie jesteśmy w stanie bezpiecznie przeprowadzić wyborów 10 maja!”

źródło: RMF 24
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close