RegionWiadomość dnia

Plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci w Parku Śląskim? Pomysłodawcy chcą go… wybiegać! [WIDEO]

Chcą zbudować plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci – najpierw muszą jednak uzbierać na niego pieniądze. Stąd akcja „Biegacze Dzieciom”, którą zainicjowali organizatorzy i uczestnicy Silesia Marathonu. Potrzeba 250 tys. złotych.

 

 

Dlaczego chcą zamknąć Nikiszowiec? TOP 5 Silesia Flesz

-Już pierwsze deklaracje padły, jako organizator sam deklaruję pewną kwotę, a pierwsza instytucją była grupa Spartan biegaczy, którzy również zaproponowali pomoc, bo sami zbierają pieniądze na rzecz dzieci z wieloma niepełnosprawnościami – mówi Bohdan Witwicki, dyrektor biegu Silesia Marathon.

 

Ale obok zbiórki jest również bieg dla tych, którzy pokonują wielkie bariery.

-6 października pobiegnie 20 par (osoby niepełnosprawne z osobami pełnosprawnymi) – pobiegną w półmaratonie zakładamy sobie czas ok 3 godzin – będziemy starać się mieć spokojne tempo, a przede wszystkim będziemy chcieli ukończyć ten półmaraton – wyjaśnia Jakub Krupa, ambasador Silesia Marathon.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Nożownik złapany! [FOTO]

UWAGA! Silne opady i burze z gradem na Śląsku

Śmierć młodego górnika w wypadku w kopalni Janina

 

Wśród startujących pierwszą parą jest 9-letnia Marika i jej tata Sebastian Noszczyk. -Uskuteczniam to bieganie kilka razy w tygodni. Marika pomimo że porusza się na wózku również uprawia sport – pływanie. Stwierdziliśmy, że wspólnymi siłami spróbujemy wystartować – mówi Sebastian Noszczyk, uczestnik biegu.

 

Plac zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi ma powstać w Parku Śląskim. Jego projekt zakłada, że z czasem będzie rozbudowywany. Jak bardzo? To już zależy od darczyńców. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – zostanie otwarty na przyszłoroczny Dzień Dziecka.

autor: Monika Herman
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close