KrajRegion

Żory: Powstaną Otwarte Strefy Aktywności. Jest wykonawca inwestycji

Przy ulicach Boryńskiej i Prawniczej powstaną dwie Otwarte Strefy Aktywności. Mieszkańcy będą mogli korzystać z siłowni, placu zabaw i strefy relaksu.

 

Dlaczego chcą zamknąć Nikiszowiec? TOP 5 Silesia Flesz

Otwarte Strefy Aktywności

Żorski Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na stworzenie dwóch Otwartych Stref Aktywności. Jedna z nich zostanie zrealizowana przy ul. Prawniczej na Osiedlu Korfantego, a z drugiej będzie można korzystać przy ul. Boryńskiej (Osiedle Księcia Władysława). W każdej z tych przestrzeni ma znaleźć się siłownia plenerowa z sześcioma różnymi urządzeniami, a także strefa relaksu wyposażona w urządzenia edukacyjne m.in. stół do gier edukacyjnych (szachy i warcaby), tablicę edukacyjną z „alfabetem Braille’a”. 

Mieszkańcy będą mogli odpocząć na ławkach z oparciem, zamontowane zostaną również kosze na śmieci i stojak na rowery, a teren doczeka się nowej zieleni w postaci nasadzeń klonów i buków. W strefach pojawią się także ogrodzone place zabaw z piaszczystą nawierzchnią bezpieczną, wyposażone w trzy urządzenia o charakterze sprawnościowym.

Termin wykonania obu zamówień upływa 15 października 2019 roku.

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) jest programem Ministerstwa Sportu i Turystyki, którego celem jest rozwój małej infrastruktury w Polsce. Podstawowe zadanie to budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności, skierowanych do różnych grup wiekowych oraz tworzenie przestrzeni aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej.

W ramach całego projektu, ministerstwo zamierza przeznaczyć na budowę stref ponad 100 mln złotych. Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na terenie Polski może powstać do 3 tysięcy podobnych takich obiektów.

W ramach dwóch edycji  dofinansowaliśmy 2950 Otwartych Stref Aktywności w całej Polsce, przeznaczając na ten cel prawie 105 mln zł. Cieszę się, że nasze środki trafiają dokładnie tam, gdzie mieszkańcy ich potrzebują – mówi Witold Bańka, minister sportu i turystyki.

UM Żory wyłonił wykonawcę inwestycji. To firma HLS System Sp. z o.o. Sp. K. z Żor. Władze Żor zabezpieczyły na ten cel 217 tys. złotych. Przedsiębiorstwo wystartowało z ofertą w kwocie 307 257,62 złotych.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Pielgrzymka kobiet do Piekar Śląskich 2019 [PROGRAM] Będą utrudnienia w ruchu [OBJAZDY, PARKINGI]

(źródło: zory.com.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close