RegionWiadomość dniaZdrowie

Świętochłowice: Oddział położniczy znowu czynny. Remont trwał pół roku [WIDEO]

Po półrocznym remoncie ponownie został otwarty oddział położniczy szpitala powiatowego w Świętochłowicach. Nowy sprzęt taki jak inkubatory, fotele do kangurowania, stół operacyjny czy aparaty do znieczulania od dziś będą służyć pacjentkom. Na tym nie koniec.

 

 

Dlaczego chcą zamknąć Nikiszowiec? TOP 5 Silesia Flesz


-Wprowadziliśmy standardowo dostępną na bloku gazometrię. To nie było tanie. Mamy tez nadzór, który polega na tym, że ze skalpu dziecka pobiera się kropelkę krwi i bada się go, czy nie ma objawów niedotlenienia, a co pozwala uniknąć wielu cięć cesarskich, które niepotrzebnie niekiedy są wykonywane. To badanie pozwala pacjentkę bezpiecznie doprowadzić do porodu przy którym urodzi się dziecko z wysokim Apgarem, a przecież w położnictwie o to chodzi. To my to mamy za ścianą, nie musimy nosić do laboratorium – mówi Arkadiusz Kucharek, ordynator oddziału położniczo – ginekologicznego Szpitala Powiatowego w Świętochłowicach.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Nożownik złapany! [FOTO]

UWAGA! Silne opady i burze z gradem na Śląsku

Śmierć młodego górnika w wypadku w kopalni Janina
W pełni wyposażona została sala cięć, sala porodowa i oddział neonatologiczny. Koszt remontu wyniósł 3 mln złotych. Ponad połowa pieniędzy na remont pochodziła z Unii Europejskiej.

 

autor: Sandra Hajduk
Świętochłowice: Oddział położniczy znowu czynny. Remont trwał pół roku
Świętochłowice: Oddział położniczy znowu czynny. Remont trwał pół roku
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close