KrajRegion

Platforma mówi „Sprawdzam!”. Posłowie PO sprawdzają zakupy na COVID w urzędach wojewódzkich

Posłowie Platformy Obywatelskiej ruszają na kontrole. Także w Katowicach mają zamiar przyjrzeć się bliżej zakupom, jakich na walkę z koronawirusem dokonywał urząd wojewódzki. Takie kontrole mają zamiar przeprowadzić we wszystkich 16 urzędach wojewódzkich w całej Polsce.

 

 

SZOOOOOK!!! Ksiądz nie przyjdzie po kolędzie! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej rozpoczynają kontrole poselskie we wszystkich Urzędach Wojewódzkich w Polsce, mające na celu wskazanie wszystkich zaniedbań administracji rządowej ws. walki z COVID. W Katowicach mówili o tym przewodniczący Borys Budka, oraz posłanka Monika Rosa, Wojciech Król – Poseł na Sejm RP i Mateusz Bochenek – Poseł na Sejm RP.

-Bylibyśmy w innym miejscu, gdyby nie słowa Premiera, który mówił, że pandemii już nie ma. Interesuje nas przygotowanie administracji rządowej do przeciwdziałania skutkom epidemii. Będziemy kontrolować wszystkie zakupy, które miały służyć walce z epidemiąmówił w Katowicach szef PO, Borys Budka.

– Rolą odpowiedzialnej opozycji jest kontrola władzy i walka o bezpieczeństwo Polek i Polaków podczas gdy rząd nie daje rady. Brakuje strategii rządu związanej z walką z koronawirusem. Ten rząd stracił miesiące na wewnętrzne walki o stołki, stanowiska i wielkie pieniądze, zamiast zająć się przygotowaniem Polski do kolejnej fali pandemii – podkreślała Monika Rosa.

Takie kontrole politycy Koalicji Obywatelskiej mają zamiar przeprowadzić we wszystkich 16 urzędach wojewódzkich w całej Polsce. Po zakończeniu mamy poznać ich wyniki.

https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/videos/657716815179910

źródło: Platforma Obywatelska Region Śląski
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Obrońcy Kamila i pumy Nubii mówią o policyjnej nagonce! Mundurowi szukają pokrzywdzonych

Ktoś na Śląsku wygrał prawie 10 mln zł! Kumulacja Lotto rozbita!

Rekonstrukcja rządu przesunięta. Minister Czarnek ma koronawirusa!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close