Region

Po tragicznym wypadku stracił nogę. Teraz Mateusz uczy się życia na nowo [WIDEO]

Jeszcze niedawno normalnie chodził. Ale w czerwcu uległ dramatycznemu wypadkowi w wyniku którego stracił nogę. Po 7 tygodniach pobytu w szpitalu wrócił do domu – tu uczy się życia na nowo.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza: Szpitale w woj.śląskim to umieralnie? RAPORT MIAŻDŻY!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Staram się myśleć po wypadku, nie można się poddawać – co przeszedłem, to przeszedłem – mówi Mateusz Holewa, stracił nogę w wypadku.

Chłopiec nie traci nadziei – do normalnego życia potrzebne są mu protezy.

Trzeba mu się zmierzyć z wyzwaniami, żeby syn normalnie funkcjonował – jak normalne, zdrowe dziecko – mówi Krzysztof Holewa, tata Mateusza.

Ale jedna proteza to koszt 25 tysięcy złotych – potrzebne są dwie, również sportowa, która pozwoli chłopcu być aktywnym fizycznie.

Myśmy myśleli, że jak on wróci do domu i zobaczy dzieci normalnie biegające, bawiące się – to załamie się. Ale on jest bardzo pogodnym dzieckiem – wierzy, że te protezy dostanie i będzie normalnie chodził – mówi Sabina Holewa,
mama Mateusza.

Mateuszowi można pomóc i wesprzeć ten cel wpłacając darowizny na rachunek bankowy Stowarzyszenia Sumina (BNP Paribas 40 2030 0045 1110 0000 0218 9160 koniecznie z dopiskiem POMOC DLA MATEUSZA) . Również w najbliższą niedzielę w Rybniku ma odbyć się turniej żużlowy podczas którego zbieraną będą pieniądze na pomoc Mateuszowi.

Autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Taka sytuacja: Wchodzicie do sypialni, a tam… WIELKI PYTON!

Z Katowic do Watykanu. Chcą dać papieżowi elektryczny samochód! [WIDEO]

Kampania na Śląsku jak ONE MAN SHOW? Mateusz Morawiecki i długo, długo nikt[WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close