Region

Są pieniądze na inwestycje drogowe! Najwięcej dostaną Pyskowice [WIDEO]

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przekazał dzisiaj samorządowcom czeki na realizację inwestycji drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza: Szpitale w woj.śląskim to umieralnie? RAPORT MIAŻDŻY!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Zależało rządowi, zależało nam na tym żeby przyspieszyć w sposób znaczący modernizację czy też budowę nowych dróg lokalnych. Z uwagi na wieloletnie zaniechania w tych powiatach czy gminach te drogi które były budowane już w zasadzie po kilku latach należało remontować i nie było widać tego znaczącego postępu. Żeby taki znaczący postęp w drogach lokalnych mógł nastąpić trzeba było skokowego programu – mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Tylko do powiatu gliwickiego trafi dodatkowo ponad 12 mln zł. najwięcej, bo ponad 3 mln zł dostaną Pyskowice.

My mamy bardzo marny budżet. Drogi są można powiedzieć w fatalnym stanie, chociaż ten fundusz pozwala nam na to żeby poprawiały się nawierzchnię tych dróg. Akurat ten 1 850 000 będzie przeznaczone do gminy Sośnicowice, do sołectwa Smolnica, to jest ulica Wiejska. Myśmy już pierwszy etap przebudowy tej drogi dokonali – mówi Waldemar Dombek, starosta gliwicki.

To jest budowa drogi lokalnej, łącznika między dwoma arteriami pyskowickimi, która również obsłuży osiedle domków jednorodzinnych bardzo intensywnie się rozwijające w związku z czym liczymy na to, że da to też dobrego bodźca do nowych inwestycji mieszkaniowych – mówi Adam Wójcik, burmistrz Pyskowic

Dobre informacje dotarły także do Bytomia. Tu przebudowane zostaną między innymi ulica Musialika, św. Elżbiety, Wojciechowskiego czy Szyby Rycerskie.

Pieniędzy na drogi nigdy dość. Mamy duże potrzeby w tym zakresie. Cieszymy się z przyznanego dofinansowania. Wyremontujemy w tym roku kilka ulic – w tym kilka dużych ulic. Część remontów jest rozłożona na dwa lata – łącznie to jest sześć ulic a przypomnę, że to nie są nasze jedyne źródła dofinansowania bo staramy się też o środki z metropolii – mówi Michał Bieda, wiceprezydent Bytomia.

Pieniądze do samorządowców na remonty dróg za pośrednictwem Funduszu Dróg Samorządowych mają trafiać sukcesywnie. w sumie mowa o niemal 300 mln zł na remonty dróg powiatowych i gminnych.

Autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

HatTrick Kaczyńskiego ogłoszony! 4 tysiące minimalnej pensji, druga TRZYNASTKA dla emerytów!

Bogusia Kalaga gotuje: Tradycyjny, śląski obiad, czyli rolada, kluski i modra kapusta

„Zakaz pedałowania”. Czy mogę dalej jeździć na rowerze? Marsz Równości Katowice [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close