RegionWiadomość dnia

Podziemny pożar w KWK Bielszowice! Górnicy ewakuowani

Podziemny pożar wybuchł w kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej. Z zagrożonego rejonu wycofano górników. Trwa stawianie tam i podziemna akcja gaśnicza.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza: Szpitale w woj.śląskim to umieralnie? RAPORT MIAŻDŻY!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS


Podziemny pożar w kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej wybuchł w nocy z 8 na 9 września. Pożar stwierdzono na głębokości 840 metrów w zespolonej kopalni Ruda. Czujniki wskazały zwiększone stężenie tlenku węgla w rejonie ściany 502 w pokładzie 510 kopalni Bielszowice.

Służby natychmiast przystąpiły do akcji – z zagrożonego rejonu wycofano 7 pracujących tam górników. Wycofali się bez użycia aparatów ucieczkowych, nikomu na szczęście nic się nie stało.

 

Służby kopalniane nie stwierdziły zagrożenia dla pozostałych rejonów w których w kopalni Bielszowice prowadzone jest wydobycie – nie ma także zagrożenia dla pracujących w innych częściach kopalni górników.

W miejscu, gdzie stwierdzono pożar trwa akcja gaśnicza. Rejon pożaru jest odcinany – ratownicy budują specjalne tamy, które mają powstrzymać dostęp powietrza do zagrożonego rejonu, a docelowo – zdusić pożar.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

HatTrick Kaczyńskiego ogłoszony! 4 tysiące minimalnej pensji, druga TRZYNASTKA dla emerytów!

Bogusia Kalaga gotuje: Tradycyjny, śląski obiad, czyli rolada, kluski i modra kapusta

„Zakaz pedałowania”. Czy mogę dalej jeździć na rowerze? Marsz Równości Katowice [WIDEO]

autor: Wojciech Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close