Region

POGROM grupy Speed na drogach! Zatrzymano prawie 600 praw jazdy i dowodów rejestracyjnych [WIDEO]

W styczniu i lutym policjanci śląskiej grupy „Speed” skontrolowali prawie 12 tys. pojazdów i ponad 14,5 tys. wykroczeń na drogach naszego województwa. Blisko 10 tys. z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Stróże prawa nałożyli ponad 11 tys. mandatów, zastosowali ponad 3,3 tys. pouczeń, a w 158 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali także 165 praw jazdy oraz 431 dowodów rejestracyjnych. Do niechlubnego grona drogowych piratów niestety wciąż dołączają kolejni kierowcy…

Grupy „Speed” działają w całym kraju. Do służby kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na wszelkie przypadki łamania prawa na drodze.

O skuteczności zespołu śląskiej grupy „Speed” już od samego początku świadczą wyniki ich pracy. W 2021 roku policjanci nie zwalniają tempa, którzy w styczniu i lutym na śląskich drogach m.in.:

skontrolowali 11917 pojazdów,
ujawnili 14588 wykroczeń, z czego 9663 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących,
nałożyli 11103 mandatów karnych,
pouczyli 3327 sprawców wykroczeń,
skierowali 158 wniosków do sądu o ukaranie za wykroczenia drogowe,
zatrzymali 165 praw jazdy, w tym 125 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym,
zatrzymali 431 dowodów rejestracyjnych, w tym 230 za zły stan techniczny pojazdów,
ujawnili także 99 przestępstw karnych w tym m.in. 40 nietrzeźwych kierujących, 20 niestosujących się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz 20 mających cofnięte uprawnia do kierowania).

Policjanci z grupy „Speed” zwalczają agresywne zachowania na drogach. Jednym z jego przejawów jest znaczne przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych użytkowników dróg. Do takiego zdarzenia doszło ostatnio w Siewierzu. Kamera wideorejestratora grupy nagrała nieodpowiedzialnego kierowcę hyundaia, który na DK 91 pędził z prędkością o 100 km/h wyższą, niż dozwolona… 27-latek z Dąbrowy Górniczej za swoje przewinienie został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł. Na jego konto wpłynęło także 10 punktów karnych.

Źródło i wideo: Policja Śląska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie cały czas do góry w statystykach! Obostrzenia będą także u nas?

Śnieg w Katowicach? To zobaczcie jak sypie w Wiśle! Narciarski warun w Beskidach bardzo dobry!

Seniorów po covidzie w Katowicach rozrusza personalny trener! Funduje go miasto

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close