Region

Pogrom grupy Speed! W dwa dni 90 mandatów

Policjanci z grupy Speed, którzy w poniedziałek i czwartek pełnili służbę na drogach powiatu lublinieckiego skontrolowali 125 samochodów. Zanotowali 124 wykroczenia, większość z nich dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości.

Panika przed koronawirusem! TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Policjanci nałożyli 90 mandatów, 32 osoby pouczyli, skierowali 2 wnioski do sądów i zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Głównym celem policjantów z grupy Speed jest zwalczanie agresywnych zachowań na drogach. Jednym z jego przejawów jest znaczne przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym. Do dwóch takich zdarzeń doszło w ostatnim czasie na drogach powiatu lublinieckiego. W poniedziałek na drodze krajowej nr 11 w rejonie Glinicy kamera policyjnego wideorejestratora nagrała kierującego samochodem marki Skoda, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 113km/h. Druga sytuacja maiła miejsce w czwartek, w miejscowości Hadra, na terenie gminy Herby. Patrolujący ten odcinek drogi policjanci namierzyli poruszające się z nadmierną prędkością bmw. Przeprowadzony pomiar wykazał, że kierujący tym autem 55-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego, jechał 112km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

W obu przypadkach kierujący zostali ukarani wysokimi mandatami, a ich konta powiększyły się o pokaźną liczbę punktów karnych. Dodatkowo obaj stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Źródło i foto: Policja Śląska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

CZTERY NOWE PRZYPADKI KORONAWIRUSA W POLSCE!!!

Zoofilia i eksperymenty to zwykły FAKE NEWS. Psy ze schroniska w Rudzie Śląskiej mają się dobrze

W jednej chwili stracili wszystko! Rusza zbiórka i pomoc dla pogorzelców z Gliwic [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close