KrajRegion

Policja przerażona! Tak dużo pijanych kierowców w święta nie było od 10 lat!

Niektórzy chyba postanowili napić się jeszcze przed pójściem akcyzy w górę. Bo liczba pijanych kierowców na drogach w Polsce już dawno nie była tak duża! Nawet policjanci przerażeni są tymi liczbami!

 

 

PRZERAŻAJĄCE! TOP 5 Silesia Flesz: Starsi ludzie oddawani do szpitali na święta jak rzeczy!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W całej Polsce, także w woj.śląskim trwa specjalna, policyjna akcja – drogówka pilnuje bezpieczeństwa na drogach w czasie świąt Bożego Narodzenia. Niestety – mimo tego, że patroli policji tak oznakowanych jak i po cywilu jest więcej – więcej jest także wypadków, kolizji a przede wszystkim pijanych kierowców!

Już wtorek, 24 grudnia pokazał, że w te święta będzie „grubo”. Wigilia na polskich drogach była bardzo niebezpieczna. W sumie na trasach w całej Polsce doszło 24 grudnia do 95 wypadków. Dla porównania – to prawie 30 więcej niż w Wigilię rok wcześniej.

W 95 odnotowanych przez policję wypadkach zginęło 8 osób, aż 118 zostało rannych. Rok wcześniej zabitych było 6, a rannych 74 osoby.

Swoje do statystyk dorzucili pijani kierowcy. Tylko w Wigilię zatrzymano aż 170 kierowców z mocnych „chuchem”. Rok wcześniej – ponad 60 mniej. Policjanci apelują o rozwagę i odpowiedzialność, bo tak źle w statystykach pijanych kierowców nie było od dawna. Po raz pierwszy od 10 lat ich liczba w święta poszła aż tak bardzo do góry.

 

źródło: RMF FM
red:W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Gigant z USA stawia na śląskie oprogramowanie

Google poinformowało Cię o naruszeniu bezpieczeństwa danych? Sprawdź o co chodzi

Dali radę! Już 23 grudnia otwarcie 20 km autostrady A1 w Częstochowie!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close