AlarmRegion

Policja zatrzymała bytomian, którzy ukradli 60 wózków sklepowych!

Tarnogórscy policjanci w kilka dni od kradzieży ustalili i zatrzymali mieszkańców Bytomia, którzy ukradli aż 60 wózków sklepowych. Ich wartość to ponad 7 tysięcy złotych. Sprawcom grozi do 5 lat więzienia.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Do kradzieży doszło 3 marca bieżącego roku. Spod jednego ze sklepów znajdujących się przy ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach, ktoś ukradł aż 60 sklepowych wózków. Właściciel wycenił straty na ponad 7 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się tarnogórscy kryminalni. Ich praca operacyjna szybko przyniosła efekty. Dzięki dobremu rozpoznaniu, policjanci zaledwie w kilka dni od zgłoszenia kradzieży zatrzymali dwóch 30-latków. Szybko wyszło na jaw, że nie była to ich jedyna kradzież.

Zatrzymani mieszkańcy Bytomia byli kompletnie zaskoczeni, że zostali namierzeni przez policjantów. W trakcie czynności wyszło na jaw, że oprócz sklepowych wózków, ukradli również ponad 30 palet z parkingu sklepu znajdującego się przy ulicy Zofii Nałkowskiej w Radzionkowie.

Sprawcy wyjaśnili policjantom, że wózki sprzedali w jednym ze skupów złomu i podzielili się po równo pieniędzmi, które za nie dostali. Amatorzy cudzego mienia usłyszeli zarzuty kradzieży i grozi im do 5 lat więzienia. Jednemu z mężczyzn kara może zostać zwiększona o połowę, gdyż działał on w warunkach recydywy.

 

Źródło i foto: Policja Śląska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie cały czas do góry w statystykach! Obostrzenia będą także u nas?

Śnieg w Katowicach? To zobaczcie jak sypie w Wiśle! Narciarski warun w Beskidach bardzo dobry!

Seniorów po covidzie w Katowicach rozrusza personalny trener! Funduje go miasto

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close