RegionWiadomość dnia

Policja zlikwidowała narkotykowe laboratorium. Za wszystkim stał Czech

Gorzyccy policjanci zatrzymali 38-latka do rutynowej kontroli pojazdu, gdy w jego pojeździe znaleźli narkotyki. Zatrzymanie kierowcy Citroena było tylko początkiem.

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Policjanci z komendy w Gorzycach postanowili rutynowo skontrolować pojazd mężczyzny, którego zauważyli przy boisku sportowym w Turzy Śląskiej. Podczas kontroli zapytany, czy posiada jakiekolwiek substancje niedozwolone, mężczyzna stanowczo zaprzeczył. Kontrola pojazdu wykazała jednak, że w jego pojeździe znajdowała się metaamfetamina. Policjanci postanowili bliżej przyjrzeć się sprawie.

Działania w sprawie zatrzymanego obywatela Czech zostały przejęte przez wodzisławskich kryminalnych. Ci zaś dotarli do informacji, że w lokalu, który zajmuje zatrzymany mężczyzna może mieć miejsce nielegalna produkcja metaamfetaminy. Po przeszukaniu mieszkania 38-latka policjanci znaleźli metaamfetaminę, z której można było przygotować ponad 240 porcji tego narkotyku, marihuanę, 240 tabletek zawierających pseudo-efedrynę i 36 kapsułek zawierających MDMA. Poza tym, w miejscu nielegalnej produkcji śledczy zabezpieczyli również substancje chemiczne oraz prekursory i przyrządy niezbędne do wytwarzania niedozwolonych substancji. Podczas przeszukania śledczy znaleźli także broń i podrobiony dokument prawa jazdy.

Obywatel Czech przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Na wniosek prokuratura i policji mężczyzna został tymczasowo aresztowany, a za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Źródło: KPP w Wodzisławiu Śląskim

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Masakra w Dąbrowie Górniczej! 6-latka kilkanaście razy ugodzona nożem! Dźgał ojciec?

Dostałeś SMS-a z prośbą o dopłatę do przesyłki? Uważaj! To oszustwo!

Kosiniak-Kamysz w Katowicach: Połączenie Śląska i Małopolski to ogromna szansa!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close