RegionWiadomość dnia

Polska: Kontrole sanitarne na granicach z Niemcami i Czechami. Premier Morawiecki ogłasza

Aktualnie w Polsce jest 16 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. W związku z całą sytuacją na świecie i systemie mającym na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się tej niebezpiecznej choroby Premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu kontroli sanitarnych na granicach z Niemcami i Czechami.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Tajemnicze przedmioty i martwe zwierzęta w kanalizacji? To nie żarty!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Dotychczas w Polsce mamy potwierdzonych 16 przypadków zakażenia koronawiursem – 5 w Raciborzu, 1 w Krakowie, 2 w Warszawie, 3 we Wrocławiu, 2 w Ostródzie, 2 w Szczecinie i 1 w Zielonej Górze. 

 

Kontrole sanitarne to jedna strona medalu. Premier Morawiecki apeluje również o odwoływanie wszelkich imprez masowych na terenie całego kraju. – Podejmujemy kroki zapobiegawcze, by przyrost zakażonych koronawirusem był jak najwolniejszy – informuje Premier na łamach Polsat News. Wszystko to wynika z obserwacji sytuacji w innych krajach – duże skupiska ludzi niestety sprzyjają szybkiemu rozprzestrzenianiu się tej nie do końca jeszcze poznanej. choroby. Zabiegi prewencyjne mają według szefa rządu zabezpieczyć nasz kraj przed grożącą nam ogromną epidemią.

– Kontrole (będą prowadzone) w transporcie autobusowym, autokarowym, busami powyżej 8 osób, tak żeby w maksymalny sposób – z jednej strony nie zakłócać płynności ruchu na granicy, ale z drugiej strony, żeby wyłapywać te przypadki, które mogą jednocześnie oznaczać szybsze rozprzestrzenianie się wirusawyjaśniał Mateusz Morawiecki. 

Jak czytamy na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego – W wyniku ustaleń po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Pana Premiera Mateusza Morawieckiego w dniu 8 marca 2020 roku, po dokonaniu analizy sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych.

Najnowsze dane statystyczne mówią o hospitalizacji 146 osób, poddaniu kwarantannie domowej 1 548 osób, i objęciu nadzorem Sanepidu 6 409 osób.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jest pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa na Śląsku!

Znowu rekord! I to jaki! 28. finał WOŚP zebrał ponad 186 mln złotych! [WIDEO]

Koronawirus na Śląsku: Pacjent z Raciborza przyjechał z Włoch. Razem z nim kilkadziesiąt osób!

źródło: Polsat NEWS, GIS

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

3 thoughts on “Polska: Kontrole sanitarne na granicach z Niemcami i Czechami. Premier Morawiecki ogłasza”

  1. Brawo premierze ! Da się jeszcze opanować sytuacje,przypadków nie jest jeszcze dużo w porównaniu do innych krajów UE,te kontrole na granicach na pewno w tym pomogą.Imprezy masowe można przełożyć,teraz ważne jest zdrowie polaków!

  2. Bardzo dobry ruch premiera. Każdego dnia widać, że staramy się dobrze uzbroić do walki z wirusem. Rząd i służby działają doskonale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close