RegionWiadomość dnia

Polska: Kryzys w obozie rządzącym – najmocniejszym graczem dalej Prawo i Sprawiedliwość

O kryzysie w obozie rządzącym głośno jest od kilku dni. Sondaż IBRiS pokazuje, że partie Ziobry i Gowina bez wsparcia Prawa i Sprawiedliwości nie mają szans na wejście do Sejmu. Tak przedstawia się aktualna sytuacja tendencji wyborczych. 35 % poparcia dla PiS.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

– Według wyników badania Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby w wyborach parlamentarnych 35 proc. głosów, Koalicja Obywatelska – 21,8 proc., Polska 2050 Szymona Hołowni – 10,6 proc., Konfederacja – 8,2 proc., Lewica – 5,8 proc., PSL-Kukiz’15 – 3 proc., Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry – 1,5 proc., Porozumienie Jarosława Gowina – 1,2 proc. –  czytamy na łamach RMF 24.

Wniosek jest jeden – na ten moment największym poparciem w dalszym ciągu cieszy się Prawo i Sprawiedliwość. Kryzys w obozie rządzącym, o którym mowa od kilku dni najbardziej może się odbyć na partiach Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina – gdyby wybory odbyły się teraz ani jedno z tych dwóch ugrupowań nie weszłoby do Sejmu. Z drugiej strony jeśli tendencja kryzysowa się utrzyma to PiS może stracić w Sejmie większość, co znacząco uniemożliwia samodzielne sterowanie losem naszego kraju.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pociągiem dojedziemy na lotnisko w Pyrzowicach! Rozstrzygnięto przetarg na odbudowę linii 182

Pożar chemikaliów w Sosnowcu: Ogień zniszczył nie tylko odpady ale i firmy przedsiębiorców! [WIDEO]

Zmiana czasu na zimowy tuż, tuż! Kiedy przestawiamy zegarki? [ZMIANA CZASU NA ZIMOWY 2020]

źródło: RMF 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close