KrajRegion

Polska na podium krajów UE z najniższym bezrobociem

Polska znalazła się na 3. miejscu pod względem najniższego bezrobocia w krajach Unii Europejskiej, notując tym samym wynik zdecydowanie poniżej średniej europejskiej.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Prohibicja w Katowicach i czy to UFO rozwaliło Rudę Śląską?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Według najnowszego badania Eurostatu, w październiku br. stopa bezrobocia w Polsce wynosiła 3,2 proc. Średnia europejska wyniosła w tym okresie 6,3 proc., zaś w strefie euro było to 7,5 proc.

Pod względem najniższego bezrobocia w krajach Unii Europejskiej Polska znalazła się na 3. miejscu, tuż za Czechami ze stopą bezrobocia na poziomie 2,2 proc., oraz Niemcami – 3,1 proc. Najgorszy wynik zanotowano w Grecji, gdzie stopa bezrobocia wyniosła 16,7 proc. (dane za sierpień br.). Niewiele lepiej jest w Hiszpanii – 14,2 proc, i we Włoszech – 9,7 proc.

Według Eurostatu, w październiku w Polsce było 542 tys. osób bezrobotnych. W analogicznym okresie 2018 r. liczba osób bezrobotnych wyniosła 656 tys. przy stopie bezrobocia na poziomie 3,9 proc.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: Drogówka zabrała 12 praw jazdy i wlepiła ponad 400 mandatów! [ZDJĘCIA, WIDEO]

TO OKROPNE!!! Ktoś ukradł figurkę kota z grobu 8-letniego Kacpra! Złodzieja szuka cały internet!

Czym oddychamy? W Bytomiu o smogu ostrzegają Ekosłupki! [WIDEO]

 

źr. MRPiPS

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close