KrajRegionWiadomość dnia

Polska: Premier Morawiecki spotka się z ambasadorami. Tematem będzie koronawirus

Premier Mateusz Morawiecki będzie rozmawiał dzisiaj z ambasadorami Polski na całym świecie. Tematem wideokonferencji będzie oczywiście koronawirus, związane z tym zagrożenia oraz ewentualne zachorowania naszych rodaków na świecie.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Tajemnicze przedmioty i martwe zwierzęta w kanalizacji? To nie żarty!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Informacja z ostatniej chwili. Jak informuje RMF24 – Premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w wideokonferencji z ambasadorami Polski na świecie. Głównymi tematami rozmowy będą wszystkie zagrożenia związane z rozprzestrzeniającym się koronawirusem oraz ewentualnymi przypadkami zarażenia polaków w innych krajach.

Przypomnijmy, że o pierwszym potwierdzonym zakażeniu koronawirusem w Polsce zostaliśmy poinformowani 4 marca a chodziło o pacjenta z Zielonej Góry, który wcześniej przebywał w Niemczech. Aktualnie w naszym kraju jest 47 pacjentów z tą nową dla świata chorobą, wielu ludzi jest poddawanych kwarantannie a liczba zachorowań z dnia na dzień rośnie.

 – Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei. – czytamy na RMF24.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Żerują na naszym strachu. Oszuści wykorzystują epidemię koronawirusa. Policja ostrzega!

Koronawirus na Śląsku: Pacjent z podejrzeniem koronawirusa uciekł ze szpitala!

Uczelnie wyższe na Śląsku zamknięte przez koronawirus. Na WST nauka przez internet [WIDEO]

źródło: RMF24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close