KrajRegion

Polskie znaczy dobre: Cognor – producent wyrobów hutniczych

W programie „Polskie znaczy dobre” zaglądamy za kulisy pracy polskich firm! Tym razem odwiedzimy Cognor – producenta wyrobów ze stali.

 

Stal ma szerokie zastosowanie w wielu branżach, w tym w budownictwie, motoryzacji czy przemyśle zbrojeniowym. W kolejnym odcinku programu „Polskie znaczy dobre” poznamy Przemysława Sztuczkowskiego, który działa w branży surowców metalowych od prawie 30 lat, a obecnie stoi na czele Grupy Cognor.

Oglądaj premierowe odcinki programu „Polskie znaczy dobre” w każdą środę o 16:55!

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tom Hanks wsiada do Syreny, a Biedroń wjeżdża do Sejmu na czarnym koniu? TOP 5 Silesia Flesz

Cognor – kiedyś i dziś

Spółka powstała w 1990 roku. Początkowo firma działała tylko w obszarze handlu wyrobami hutniczymi. Obecnie zajmuje się produkcją tych wyrobów oraz obrotem złomami metali. Podstawowym surowcem Grupy Cognor jest złom stalowy.

Czasami bywa tak, że biznes rodzi się i jest dziełem przypadku, a nie jakichś przemyśleń – mówi Przemysław Sztuczkowski, prezes zarządu Grupy Cognor. – (…) pewnie były różne inne biznesy, ale to był początek lat 90-tych, także cała paleta biznesów była wtedy do wykorzystania.

W skład Grupy Cognor wchodzą dwie huty (w Gliwicach i w Stalowej Woli), jak również kilka walcowni, w tym jedna w Krakowie, odlewnia metali nieżelaznych w Szopienicach, a także spółki transportowe i logistyczne. Firma rozwija również działalność deweloperską. Ponadto wszystkich tych jednostkach zatrudnionych jest łącznie 2.5 tys. pracowników.

(fot. TVS)
(fot. TVS)

Jak wygląda praca w firmie Cognor? Przekonaj się sam, oglądając najnowszy odcinek programu „Polskie znaczy dobre” w Telewizji TVS w środę (6 lutego) o 16:55!

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

POLSKIE ZNACZY DOBRE! Recycling – drugie życie śmieci

 

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Marlena Borczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close