KrajRegion

Poluzowanie obostrzeń przed Bożym Narodzeniem? Jest taka szansa

Walczymy teraz o to, aby Święta Bożego Narodzenia można było spędzić normalnie, tak jak w ostatnich latach – podkreślił w rozmowie z RMF FM szef grupy rządowych doradców epidemiologicznych profesor Andrzej Horban.

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Według prof. Andrzeja Horbana zmniejsza się prawdopodobieństwo lockdownu. Możliwe jednak, że obowiązujące restrykcje, m.in. w galeriach handlowych, restauracjach i na siłowniach, będą przedłużone do połowy grudnia.

Chodzi o to, by utrzymać spadkowy trend i poluzować obostrzenia przed Bożym Narodzeniem – wyjaśnił w RMF FM.

Epidemiolodzy przewidują, że – mimo spadku liczby zakażeń – końcówka listopada przyniesie wzrost liczby zgonów osób z koronawirusem.

Chorzy chorują czas jakiś. Jeżeli zakażeni są ludzie starsi, umierają relatywnie szybko. W tej chwili chorują ludzie 50-, 60-letni, którzy są relatywnie w dobrej kondycji, jeżeli dostaną ciężkiego zapalenia płuc to walczą o życie. My też to samo robimy poprzez leczenie tych osób – tłumaczył w RMF FM profesor Andrzej Horban, szef grupy rządowych doradców epidemiologicznych.  – Do wyzdrowienia lub niepomyślnego skończenia choroby, czyli śmierci, mijają dwa tygodnie lub więcej. To, że liczba zgonów ustabilizowała się, nie oznacza, że zacznie spadać – dodaje ekspert.

Źródło: RMF FM

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Fundacja TVS wspiera szpitale w nierównej walce z koronawirusem. A brakuje coraz więcej rzeczy [WIDEO]

Apele przynoszą skutek. Coraz więcej ozdrowieńców na Śląsku oddaje osocze

W Katowicach, Gliwicach i Sosnowcu sprawdzają, kto już miał koronawirusa. Ruszają badania!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close