AlarmRegion

Porozumienie jest, TIRy jeżdżą nadal! Mieszkańcy Strzemieszyc i Sławkowa mają już dość Euroterminala!

Miało być spokojniej i bezpieczniej. Jednak według mieszkańców Strzemieszyc w Dąbrowie Górniczej oraz Sławkowa bezpieczeństwo jest iluzoryczne. W lipcu obie gminy zawarły porozumienie mające ograniczyć liczbę tirów przejeżdżających w tamtym rejonie. Dzięki niemu ciężarówki korzystające z Euroterminala przez dwa miesiące jeżdżą ulicą Strzemieszycką a przez następne dwa przez Sławków. Według mieszkańców ruch wciąż jest jednak za duży.

 

 

Polska czerwoną strefą! Czy grozi nam MEGA-LOCKDOWN?! TOP 5 Silesia Flesz

– Ruch się nasilił bo około 1000 tirów przejeżdża na dobę, takie są statystyki, także to jest bardzo dużo. Dwa miesiące się męczymy a po dwóch miesiącach będą jeździły przez Strzemieszyce. -I jest niebezpiecznie? – No tak ruch jest bardzo duży to szczególnie dla pieszych bo bez przerwy tiry jeżdżąmówi Janusz mieszkaniec Sławkowa.

Respektowania nowych przepisów starają się pilnować policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej:

-Na chwilę obecną wysyłamy na miejsce patrole ruchu drogowego na zmianę poranną i popołudniową. Dotychczas nałożono 34 mandaty, pouczono 36 osób, skierowano 1 wniosek do sądu rejonowego za popełnione wykroczenia na ulicy Strzemieszyckiej – mówi asp. Bartłomiej Osmólski KMP w Dąbrowie Górniczej.

Policjanci mogą pochwalić się wynikami, choć rezultat ich starań nikły wpływ ma na komunikacyjną rzeczywistość Strzeszyc i Sławkowa. Na drodze do spokoju mieszkańców pojawia się jednak szansa na rozwiązanie problemu.

Porozumienie jest, TIRy jeżdżą nadal! Mieszkańcy Strzemieszyc i Sławkowa mają już dość Euroterminala!
Porozumienie jest, TIRy jeżdżą nadal! Mieszkańcy Strzemieszyc i Sławkowa mają już dość Euroterminala!

– Burmistrz Sławkowa wspólnie z Prezydentem podjęli działania zmierzające do przekonania ministerstwa infrastruktury do tego aby Euroterminal, zespół terminali w Sławkowie wreszcie został skomunikowany tak jak należy, czyli bezpośrednio z pominięciem zabudowy mieszkaniowej, z drogą DK94 a w dalszej perspektywie również z trasą ekspresową S1 – mówi Bartosz Matylewicz UM Dąbrowa Górnicza.

Na razie nie jest jeszcze znany termin kiedy mieszkańcy Sławkowa i Dąbrowy Górniczej odetchną z ulgą dzięki nowej drodze dla tirów korzystających z Euroterminala.

 

autor: Łukasz Majewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jarosław Kaczyński nagrał OŚWIADCZENIE! „Wzywam do obrony kościołów za każdą cenę” [WIDEO]

Fundacja TVS pomoże stomatologom. To wsparcie za pomoc w czasie pandemii koronawirusa

Rzecznik Praw Obywatelskich do Premiera: najnowsze nakazy i zakazy są sprzeczne z Konstytucją

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close