RegionWiadomość dnia

Katowice: Ksiądz wyszedł do protestujących przed katedrą i stał się internetowym viralem! [WIDEO]

Stanął w obronie kościoła i wyszedł by porozmawiać z protestującymi. W trakcie protestu przed katowicką archikatedrą Chrystusa Króla w Katowicach z protestującymi postanowił porozmawiać ksiądz Łukasz Szydłowski z Braterstwa Piusa X. Kapłan chciał zapytać dlaczego ludzie wyszli na ulice i dlaczego atakują akurat kościół.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Coraz większe protesty ws. aborcji w Katowicach!


Jak powiedział nam dziś jego słowa zostały źle zinterpretowane, bo ten nie opowiada się za żadną z partii i uważa, że kościół to nie miejsce na przynależności polityczne. Jak wynika z naszej rozmowy z księdzem, ten uprasza o uszanowanie kościołów i o dialog.

W opinii księdza lefebrysty powinno, ale póki co robi to głównie policja lub świeccy z różnych środowisk. Apel do Polaków wystosował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

-W szczególności musimy bronić polskich kościołów, musimy ich bronić za każdą cenę, wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają do tego by wzięli udział w obronie kościoła. W obronie tego co dziś jest atakowane i jest atakowane nieprzypadkowo. Bardzo często w tych atakach widać elementy przygotowania, być może nawet wyszkolenia. Ten atak jest atakiem, który ma zniszczyć Polskęmówi Jarosław Kaczyński, wicepremier RP.

 

W odpowiedzi swój angaż w obronie miejsc świętych zadeklarowało Forum Młodych PiS.

– Nasz przewodniczący Michał Moskal przydzielił szefom okręgowym FM zadanie obrony miejsc świętych dla milionów Polaków. Kościoły muszą pozostać miejscem bezpiecznym, miejscem w którym wierni będą mogli bez obaw sprawować kult. FM PiS w całym kraju będzie tego prawa bronić! czytamy na Twitterze Forum Młodych PiS.

Lokalni samorządowcy, którzy protestujące kobiety otwarcie wspierają mówią jasno, że do dewastacji i ataków na kościoły nie powinno dochodzić. Spacery mają być pokojowe, a ich głównymi zadaniem jest łączenie ludzi, a nie dzielenie i doprowadzanie do konfliktów.

-Nie ma prawa żaden Polak atakować kościoła bo kościół zawsze był z nami, bo kościół zawsze demonstrujących wspierał. Tu też prośba do hierarchów kościelnych do księży, wspaniałych ludzi no żeby powiedzieli, że są z tymi, którzy mają dzisiaj problem. Rolą i rządzących, ale również właśnie kościoła jest bycie z tymi słabszymi, którym trzeba pomóc nieraz nie zgadzając się z tym co mówią – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca

Katowice: Ksiądz wyszedł do protestujących przed katedrą i stał się internetowych viralem!
Katowice: Ksiądz wyszedł do protestujących przed katedrą i stał się internetowych viralem!

Jest jeszcze druga strona medalu. Wskaźnik zachorowań na COVID-19 z dnia na dzień gwałtownie wzrasta. Protesty w sprawie zakazu aborcji eugenicznej gromadzą wiele osób, a o zachowaniu dystansu nie ma mowy. Dyrektorzy placówek medycznych, są zaniepokojeni tym, jakie konsekwencje epidemiologiczne może mieć ta sytuacja.

-Ja już ledwo działam, już ostatkiem sił działamy, zaangażowaniem pracowników, którzy naprawdę pracują na skraju wydolności, no to jak dojdą nam następne zakażenia no to będzie krach – podkreśla Lech Wędrychowicz, dyrektor Beskidzkiego Centrum Onkologii.

 

Dziś kobiety nie poszły do pracy i wyłączyły się z życia codziennego. Uważają że, ta forma protestu, również może sparaliżować kraj i tym samym doprowadzić do upadku rządu, na którym kumuluje się gniew za orzeczenie trybunału.

Protesty trwają nieprzerwanie od ubiegłego czwartku. W piątek ma się odbyć ogólnopolski protest w Warszawie.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jarosław Kaczyński nagrał OŚWIADCZENIE! „Wzywam do obrony kościołów za każdą cenę” [WIDEO]

Fundacja TVS pomoże stomatologom. To wsparcie za pomoc w czasie pandemii koronawirusa

Rzecznik Praw Obywatelskich do Premiera: najnowsze nakazy i zakazy są sprzeczne z Konstytucją

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Katowice: Ksiądz wyszedł do protestujących przed katedrą i stał się internetowym viralem! [WIDEO]”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close