Region

Pościg za pijanym piratem drogowym w Tarnowskich Górach. „Samochody zjeżdżały na pobocze, by uniknąć zderzenia”

Pijany 47-latek urządził sobie rajd na tarnogórskiej obwodnicy. Mężczyzna był kompletnie pijany. Tuż przed tym, jak zasiadł za kierownicą, pił jeszcze wódkę. Dzięki reakcji świadka, policjanci zatrzymali pirata drogowego.

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, co politycy robią na Śląsku w stajniach i jak kupić wóz strażacki za grosze!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W środę, po godzinie 19.00, tarnogórski dyżurny odebrał zgłoszenie o piracie drogowym na tarnogórskiej obwodnicy. Świadek poinformował, że kierowca jadącego przed nim Opla Zafiry zmieniał pasy ruchu, a inne samochody zjeżdżały na pobocze, by uniknąć zderzenia. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce wszystkie dostępne patrole. Jako pierwszy pojazd namierzył dzielnicowy z rejonu Osiedla Przyjaźń. Na ulicy Janasa mundurowy zauważył, że Opel, skręcając w ulicę Doniecką, uderzył w inny pojazd. Gdy pirat drogowy zobaczył w lusterku oznakowany radiowóz, wjechał w osiedlowe ulice i podjął próbę ucieczki. Policjant na to nie pozwolił i na terenie garaży zablokował radiowozem drogę ucieczki kierującego Oplem. Następnie dzielnicowy podbiegł do samochodu, wyciągnął mężczyznę i skuł go kajdankami. Po chwili na miejsce przyjechały kolejne patrole. Badanie trzeźwości kierowcy Opla wykazało, że był pijany – miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca powiedział policjantom, że jeszcze przed godziną 18.00 spożywał wódkę. 47-letni mieszkaniec gminy Ożarowice stracił prawo jazdy. Oprócz konsekwencji za jazdę na „podwójnym gazie” odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za którą grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Metropolia zbuduje chce zbudować spalarnię! Gdzie powstanie zakład utylizujący śmieci?

Co z meczem Izrael-Polska? Jest DECYZJA PZPN!

Katowice: Przebudowa DK 81 w Giszowcu. Następny etap prac od 14 listopada

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close