AlarmRegion

Pościg za złodziejami w Dąbrowie Górniczej! Mieli w aucie narkotyki [WIDEO]

Policja z Dąbrowy Górniczej po pościgu zatrzymała dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież dużej ilości artykułów spożywczych. Po przeszukaniu samochodu sprawców zuchwałej kradzieży, policjanci znaleźli także narkotyki. Jeden z zatrzymanych odpowie za kradzież jako recydywista.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

W minioną środę dąbrowscy wywiadowcy w trakcie patrolowania miasta podjęli pościg za sprawcami kradzieży dużej ilości artykułów spożywczych z jednego z dąbrowskich dyskontów. Policjanci po kilku minutach pościgu zatrzymali kierującego skodą. Był nim 21-letni mieszkaniec Katowic.

Jak się okazało, mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania samochodami. Przeszukując samochód, wywiadowcy znaleźli skradzione artykuły spożywcze oraz papierową torbę z suszem marihuany. Z zabezpieczonych narkotyków można było przygotować blisko 1200 działek dilerskich. Oprócz tego 35-letni pasażer posiadał przy sobie kilkanaście porcji amfetaminy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że drugi z mieszkańców Katowic trudni się kradzieżami sklepowymi na terenie całego województwa. W ostatnim półroczu dopuścił się, aż 19 takich kradzieży. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie kierowcy trzech zarzutów: niezatrzymania się do kontroli i ucieczki przed policjantami, posiadania znacznej ilości narkotyków oraz pomocy przy kradzieży. Drugi z mężczyzn odpowie za kradzież w warunkach recydywy i posiadanie narkotyków. Sprawa niebawem znajdzie swój finał w sądzie.

Źródło, foto i wideo: Śląska Policja

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad 200 wyjazdów karetek do chorych na COVID-19. Śląskie walczy z trzecią falą pandemii

Województwo śląskie z wyjątkową nagrodą. Europejski Region Przedsiębiorczości przyznany!

Czeka nas paraliż w szpitalach? 22 marca rusza protest lekarzy-rezydentów!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close