KrajRegion

Poszedł na spacer i wrócił z granatem. 10-latek wręczył go mamie

Z nietypowym znaleziskiem wrócił do domu 10-latek ze spaceru z psem. Chłopiec wręczył mamie granat znaleziony w opuszczonym budynku. Ta z kolei wyniosła go na zewnątrz. Dopiero babcia chłopca słysząc o niebezpiecznym znalezisku, powiadomiła służby.

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

O niebezpiecznym odkryciu na terenie jednej z miejscowości w gminie Annopol (woj. lubelskie), dyżurny kraśnickiej komendy został powiadomiony wczoraj wieczorem poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Na miejsce od razu zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Annopolu oraz z Kraśnika.

Na miejscu mundurowi ustalili, że 10-letni chłopiec bawiąc się z psem nieopodal domu, w pewnym momencie pobiegł za nim do opuszczonych zabudowań znajdujących się obok. Tam odnalazł przedmiot, który postanowił włożyć w ubranie i przynieść do domu. Po powrocie oświadczył swojej matce, że pokaże jej coś w późniejszym czasie. Tak też zrobił, wręczając jej wieczorem granat. Ta z kolei przestraszona znaleziskiem wyniosła je na zewnątrz dalej od zabudowań.

Kiedy o zaistniałej sytuacji usłyszała babcia chłopca, natychmiast poinformowała służby ratunkowe. Po przybyciu policji, matka dziecka wskazała miejsce, gdzie odniosła granat. Jak się okazało, był to prawdziwy granat, na szczęście bez zapalnika. Policjanci zabezpieczyli to miejsce do czasu przyjazdu wojskowych pirotechników, którzy zneutralizowali niebezpieczny przedmiot.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Oddajecie gruz i odpady z remontu? Uważajcie komu, bo inaczej mandat murowany!

Nad Polskę nadciąga ochłodzenie! Temperatura gwałtownie spadnie [PROGNOZA POGODY]

Policjant z Sosnowca zaliczył niezłe combo! 3 poszukiwanych złapał w 3 dni!

 

źr. policja.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close