AlarmRegion

Pracownica banku uratowała 69-latkę przed utratą 50 tys. zł

Sporo może zawdzięczać 69-letnia kobieta pracownicy jednego z zabrzańskich banków. Pracownica zorientowała się, że seniorka może paść ofiarą oszustwa metodą „na policjanta” i uchroniła ją przed utratą 50 tys. zł.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

W środę do policjantów zadzwoniła zaniepokojona pracownica banku przy ulicy Korczoka w Zabrzu i powiedziała oficerowi dyżurnemu o tym, że przed chwilą jedna z klientek banku, starsza pani, która była bardzo niespokojna, chciała wypłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na pytanie, po co jej taka gotówka kobieta odpowiedziała: „ponoć na operację”. Pracownica zorientowała się, że może to być próba oszustwa, tzw. metodą „na policjanta” i powiadomiła funkcjonariuszy. Oficer dyżurny natychmiast do miejsca skierował funkcjonariuszy.

Kryminalni podczas rozmowy z 69-latką ustalili, że do kobiety zadzwonił oszust podający się za policjanta. Podczas rozmowy mężczyzna chciał, aby kobieta nie odkładał słuchawki i wykonywała wszystkie jego polecenia.

Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji pracownika banku i działań policjantów, seniorka nie straciła 50 tys. zł, bo tyle próbował wyłudzić od niej mężczyzna podający się za policjanta.

Źródło: KMP w Zabrzu

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Potężne kłęby dymu nad Sosnowcem! Pali się składowisko odpadów [WIDEO, FOTO]

Sosnowiec przejmuje tereny po byłej kopalni Kazimierz-Juliusz. Co z nimi zrobi? [WIDEO]

Śląska drogówka wydaje wojnę nielegalnym wyścigom na drogach. A tych jest coraz więcej! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close