KrajRegion

Prędkość wiatru wzrasta w całej Polsce! W Tatrach w porywach do 140 km/h [PROGNOZA POGODY]

Początek tygodnia przyniesie dużą zmianę pogody. Wszystko za sprawą dość głębokiego niżu z układem frontów atmosferycznych, który w nocy z niedzieli na poniedziałek zacznie przemieszczać się znad Danii nad Bałtyk, a później w ciągu dnia dalej, w kierunku Łotwy. Skutki wędrówki tego niżu będą odczuwalne w całym kraju, ponieważ znaczne zagęszczenie gradientu barycznego nad Polską spowoduje znaczny wzrost prędkości wiatru.

 

Kopalnia w garażu i Elżbieta II w Będzinie! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

W ciągu dnia prędkość wiatru wzrastać będzie w całym kraju i w godzinach popołudniowych spodziewany jest w Polsce wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 100 km/h na Pomorzu, Kujawach, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Ziemi Świętokrzyskiej oraz Podkarpaciu. Na zachodzie kraju wiatr w ciągu dnia osiągać będzie w porywach do 90 km/h, a na północnym wschodzie do 85 km/h. W szczytowych partiach Tatr prędkość porywy wiatru mogą dochodzić do 140 km/h, w Sudetach do 110 km/h

W nocy z poniedziałku na wtorek prędkość wiatru będzie stopniowo od zachodu maleć. Na zachodzie kraju wiatr będzie umiarkowany i dość silny, początkowo w porywach do 65 km/h, nad ranem już jedynie do 40 km/h. Na wschodzie kraju początkowo w nocy jeszcze prognozowane są porywy wiatru do 100 km/h, słabnące do 50 km/h nad ranem. Wysoko w Tatrach porywy wiatru będą dochodzić do 120 km/h, w Sudetach do 110 km/h i również będą słabnąć w drugiej połowie nocy. Wtorek będzie już znacznie spokojniejszy pod względem prędkości wiatru, który nie będzie w porywach przekraczać 60 km/h, nad morzem 65 km/h, a w obszarach podgórskich Beskidów 70 km/h. Wysoko w Tatrach i Sudetach porywy wiatru we wtorek mogą osiągać 80 km/h.

W poniedziałek w godzinach popołudniowych, na Bałtyku Południowym i Południowo-Wschodnim oraz w całej polskiej strefie brzegowej, w związku z wystąpieniem silnego wiatru z północnego zachodu, przewiduje się gwałtowne wzrosty stanu wody do strefy wody wysokiej. Według prognoz dla tych akwenów będzie wiało z siłą od 8 do 9 skali B (skala Beauforta), a porywy mają dochodzić do 10 w skali B.

Źródło: IMGW

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Puma pojawiła się na Śląsku! Mieszkańcy przerażeni, jest specjalny KOMUNIKAT!

Posypią się mandaty i zabrania dowodów rejestracyjnych! Na drogach rusza policyjna akcja SMOG

Silny wiatr w całej Polsce! Nadciąga gwałtowna zmiana pogody

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close