KrajRegion

Premier Morawiecki na czele Rady Wykonawczej PROGRAMU DLA ŚLĄSKA. Ma pójść szybciej [WIDEO]

Premier przyjechał z wizytą na Śląsk. Mateusz Morawiecki wziął udział w posiedzeniu Rady Wykonawczej „Programu dla Śląska”, której ma przewodniczyć przez co najmniej najbliższy rok. Ma to zapewnić lepszą realizację programu.

 

 

Coraz więcej protestów przeciwko nadajnikom 5G na Śląsku!

-W ramach programu dla śląska będziemy proponowali nowe rozwiązania innowacyjne i przede wszystkim będziemy przyciągali nowych inwestorów. Jestem przekonany, że pan prezydent w Stanach Zjednoczonych będzie też o tym rozmawiał żeby przyciągnąć nowych inwestorów tutaj na ziemie śląską, na ziemię polską. Jest to fundamentalnie ważne żeby utrzymać jak najwięcej miejsc pracy teraz przez tą fazę kryzysową epidemii czy po epidemii po to żeby Polska potem wystartowała – mówił w Katowicach Mateusz Morawiecki, premier RP.

Premier zapowiedział nową inwestycję w Katowicach. Powstać ma tu centrum rozwojowo-badawcze amerykańskiej firmy Hyland Software. Zatrudnienie znaleźć ma około 80-ciu specjalistów IT. Katowickie centrum firmy ma ruszyć jeszcze w drugim kwartale tego roku.

W sumie – jak podkreślał premier Morawiecki – w ramach „Programu dla Śląska” rozdysponowanych między poszczególnymi projektami zostało około 58u mld zł, co stanowi prawie 95% środków przewidzianych na ten cel.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

17 czerwca ruszają loty z Katowice Airport. Pyrzowice wznawiają połączenia, ale w reżimie sanitarnym [WIDEO]

Koronawirus w natarciu! 19 osób na kwarantannie w Kurii Katowickiej, Gliwice zamykają wydział UM!

Katowice: Basen w dzielnicy Burowiec oficjalnie otwarty! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close