KrajRegionWiadomość dnia

Premier Morawiecki ogłasza kolejne decyzje w związku z walką z epidemią COVID-19

Właśnie odbyła się konferencja z udziałem premiera RP Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Głównym tematem konferencji była sprawa życia i zdrowia seniorów oraz działań jakie w zakresie ich bezpieczeństwa mają zostać podjęte. Jakie decyzje podjął rząd?

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

– W sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące szkół w kolejnych tygodniach. Na dzień dzisiejszy mechanizm wdrożony w sierpniu sprawdza się nieźle, ale pandemia rzeczywiście się rozszerza, dlatego być może te zasady trzeba będzie zaostrzyćzapowiedział w trakcie ostatniej konferencji z udziałem ministra zdrowia, premier Mateusz Morawiecki. Lecz o szkołach praktycznie w ogóle nie wspomniano, główną tematyką była ochrona zdrowia i życia seniorów.

Dziś padł kolejny „rekord” liczby dziennych potwierdzonych zakażeń SARS-COV2. Epidemia, która w Polsce trwa od 4 marca br. nie zwalnia, a ministerstwo zdrowia poinformowało o 5300 kolejnych zachorowaniach. Premier Mateusz Morawiecki oraz nowy minister zdrowia Adam Niedzielski spotkali się na konferencji by wspólnie podać do wiadomości publicznej kroki jakie podejmie rząd w związku z funkcjonowaniem szkół w okresie pandemii. Jakie zmiany nas czekają?

Rząd od najbliższego czwartku wprowadza godziny dla seniorów. Tak samo jak na początku epidemii, w godzinach od 10 do 12 tylko osoby powyżej 60 roku życia będą mogły dokonywać zakupów m.in. w sklepach spożywczych. Dodatkowo w ramach wsparcia osób starszych, które są w grupie ryzyka, rząd przekazuje 38 milionów złotych na dofinansowanie domów pomocy społecznej w Polsce. – Każda śmierć bardzo boli, ale szczególnie nasze mamy, nasi ojcowie, nasi dziadkowie są narażeni na śmierć.mówi premier Mateusz Morawiecki. Dodatkowo premier i minister przypomnieli, że od dzisiaj maseczki ochronne są obowiązkowe w całej Polsce. Adam Niedzielski poinformował, że w naszym kraju jak na razie znajduje się 11 tys. wolnych łóżek dl pacjentów z koronawirusem, z czego ponad 4,5 tys jest już zajętych. Ponad to 80 tys. dawek leku skutecznego w walce z COVID-19 ma zostać dostarczonych do marca następnego roku.

98 % szkół funkcjonuje w systemie stacjonarnymmówi premier Morawiecki. Na razie nie ma mowy o wprowadzeniu nauki zdalnej w szkołach, gdyż rząd uważa, że rozwiązania przyjęte w sierpniu na razie się sprawdzają. Głównym tematem dzisiejszej konferencji miały być szkoły, lecz jak powiedział premier, ten temat ma być wnikliwie monitorowany, a ewentualne decyzje spowodowane np. nagłym wzrostem zachorowań będą podawane w trakcie kolejnych konferencji.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Cała Polska objęta STREFĄ ŻÓŁTĄ Od 10 października NOWE OBOSTRZENIA

Coraz więcej przypadków koronawirusa na Śląsku! Gdzie są nowe ogniska COVID-19?

Sosnowiec: Prezydent Chęciński grzmi do ministra w sprawie szczepionek! „Przecież to absurd!”

źródło: Kancelaria Premiera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close