Region

Nocna akcja w Beskidach. GOPR szukał zaginionej 71-latki

Ratownicy GOPR Beskidy ruszyli na pomoc w poszukiwaniach 71-letniej kobiety, która wyszła w góry i nie wróciła do domu.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 22. Wtedy GOPR otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 71-letniej mieszkanki Kocierza Moszczanickiego, która o 16 wyszła w góry i nie wróciła do domu. Kobieta nie wzięła telefonu, ani nie miała ze sobą latarki. – Z CSR wyjechał samochód terenowy z dwoma quadami oraz samochód sztabu dowodzenia, z Hali Miziowej i Korbielowa dwa zespoły ratowników z quadami – informuje GOPR.

Po dotarciu na miejsce poszukiwań GOPR wyznaczyło sektory i przeprowadziło wywiad z rodziną. – W wyznaczone sektory wyruszyło w łącznych zespołach 20 ratowników GOPR i 36 strażaków OSP. W rejonie także 4 strażaków PSP z quadem, a także 12 policjantów, w tym dwóch przewodników z psami – pisze GOPR.

Ratownicy przeszukiwali szczegółowo tereny, w które zaginiona kobieta często wędrowała.

– Tuż po godz. 2:00 otrzymaliśmy informację, że kobieta została zlokalizowana w Żywcu cała i zdrowa. Jak się później okazało, w wyniku zapadającego zmroku zgubiła orientację w terenie i zaczęła schodzić w dół. Tym sposobem dotarła do Międzybrodzia Żywieckiego, gdzie poprosiła przypadkowego kierowcę o podwiezienie. Zaniepokojony sytuacją mężczyzna zawiadomił Policję, że osoba jest wyczerpana, zdezorientowana i może wymagać pomocy – pisze GOPR.

71-latka została przetransportowana do miejsca zamieszkania.

Źródło i foto: GOPR Beskidy

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Cała Polska objęta STREFĄ ŻÓŁTĄ Od 10 października NOWE OBOSTRZENIA

Coraz więcej przypadków koronawirusa na Śląsku! Gdzie są nowe ogniska COVID-19?

Sosnowiec: Prezydent Chęciński grzmi do ministra w sprawie szczepionek! „Przecież to absurd!”

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close