RegionWiadomość dnia

Premier Morawiecki z wizytą w Katowicach. Powstaje tu bank tkanek i komórek

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki złożył wizytę w Śląskim Uniwersytecie Medycznym, na którego kampusie powstaje nowoczesne Centrum Badawczo-Wdrożeniowe Silesia LabMed.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Na nowy obiekt medyczno-uniwersytecki składa się kompleks wysokospecjalistycznych laboratoriów i tzw. biobank – bank komórek i tkanek.

W wizycie Prezesa Rady Ministrów towarzyszył wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Po spotkaniu z władzami uczelni i oględzinach budynku premier Mateusz Morawiecki wyraźnie deklarował swoje uznanie dla projektu. – Z ogromną dumą mogę obserwować prace, które tu się toczą, przy powstaniu tej jednostki medycznej, bo przecież Śląsk, który słynie z przemysłu, z innowacji przemysłowych, jest równie znany na całym świecie z innowacji w medycynie – zapewnił premier.

Szef rządu wspomniał wielkich naukowców pochodzących z regionu, a także podkreślił wyjątkowe znaczenie naszego regionu w kontekście rozwoju polskiej medycyny – W takim centrum, jakie jest tworzone tutaj na Śląsku, będzie można wręcz stworzyć szczepionkę. To są najnowsze techniki, najnowsze technologie medyczne, które będziemy tutaj wykorzystywać. To na pewno będzie duma Śląska i duma całej Polski mówił Prezes Rady Ministrów.

 

źródło: ŚUW w Katowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ruszyła rejestracja na szczepienia dla wszystkich dorosłych. Jak się wpisać na listę? [WIDEO]

2-letni Olek dzielnie walczy o życie. Jego serduszko jest bardzo chore! [APEL O POMOC]

Katowice: Dzięki dotacji rodzice za prywatne przedszkole zapłacą mniej niż za publiczne

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close