RegionWiadomość dnia

Premier Morawiecki z wizytą w Katowicach. Powstaje tu bank tkanek i komórek

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki złożył wizytę w Śląskim Uniwersytecie Medycznym, na którego kampusie powstaje nowoczesne Centrum Badawczo-Wdrożeniowe Silesia LabMed.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Na nowy obiekt medyczno-uniwersytecki składa się kompleks wysokospecjalistycznych laboratoriów i tzw. biobank – bank komórek i tkanek.

W wizycie Prezesa Rady Ministrów towarzyszył wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Po spotkaniu z władzami uczelni i oględzinach budynku premier Mateusz Morawiecki wyraźnie deklarował swoje uznanie dla projektu. – Z ogromną dumą mogę obserwować prace, które tu się toczą, przy powstaniu tej jednostki medycznej, bo przecież Śląsk, który słynie z przemysłu, z innowacji przemysłowych, jest równie znany na całym świecie z innowacji w medycynie – zapewnił premier.

Szef rządu wspomniał wielkich naukowców pochodzących z regionu, a także podkreślił wyjątkowe znaczenie naszego regionu w kontekście rozwoju polskiej medycyny – W takim centrum, jakie jest tworzone tutaj na Śląsku, będzie można wręcz stworzyć szczepionkę. To są najnowsze techniki, najnowsze technologie medyczne, które będziemy tutaj wykorzystywać. To na pewno będzie duma Śląska i duma całej Polski mówił Prezes Rady Ministrów.

 

źródło: ŚUW w Katowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ruszyła rejestracja na szczepienia dla wszystkich dorosłych. Jak się wpisać na listę? [WIDEO]

2-letni Olek dzielnie walczy o życie. Jego serduszko jest bardzo chore! [APEL O POMOC]

Katowice: Dzięki dotacji rodzice za prywatne przedszkole zapłacą mniej niż za publiczne

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close