KrajRegion

Prof. Maciejewski z Centrum Onkologii w Gliwicach pierwszym Polakiem z Nagrodą Godina

Prof. Adam Maciejewski, kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej w Centrum Onkologii w Gliwicach, odebrał w USA Nagrodę Godina, przyznawaną przez Amerykańskie Stowarzyszenie Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Mikronaczyniowej (ASRM). Jest pierwszym Polakiem uhorowanym tym prestiżowym wyróżnieniem.

 

Dla kogo za darmo pociągi na Śląsku? Sprawdzamy w TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Zespół profesora Maciejewskiego zasłynął po przeprowadzeniu pierwszego na świecie złożonego przeszczepu narządów szyi u dziecka. Lekarze dali tym samym nadzieję na lepsze życie kilkuletniemu Tymkowi, który jako roczne dziecko poparzył narządy wewnętrzne, połykając żrące granulki do udrażniania rur.

W 2015 roku zespół profesora wykonał także pierwszy na świecie złożony przeszczep narządów szyi u dorosłego mężczyzny. W 2013 roku przeprowadził drugi w Polsce całkowity przeszczep twarzy.

Nagroda Godina obejmuje dorobek w całości. – Ta nagroda pozwoli mi być ambasadorem przez kolejny rok tego towarzystwa i odwiedzać najbardziej prestiżowe ośrodki na świecie. Jest to ogromne wyróżnienie, bo takie nagrody przyznawane są corocznie jednej osobie – mówił prof. Maciejewski w rozmowie z TVN24.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Potężny WSTRZĄS zakołysał Śląskiem i Zagłębiem!

Świnie zjadły swojego właściciela?! Makabrę wyjaśnia policja!

Gdzie jest kierowca Audi? Staranował radiowóz, a w Bytomiu rozpłynął się w powietrzu [WIDEO]

 

źr. UM Gliwice

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Prof. Maciejewski z Centrum Onkologii w Gliwicach pierwszym Polakiem z Nagrodą Godina”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close