Region

Przebudowa Ostrogórskiej w Sosnowcu! Wyznaczono objazdy [WIDEO, UTRUDNIENIA]

Od 11 sierpnia rusza II i III etap przebudowy ulicy Ostrogórskiej i przylegającej infrastruktury. Trasa ta to alternatywa dla mieszkańców Sosnowca, podróżujących do Katowic gdy na krajowej S86 są korki.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Od 17 sierpnia nie będzie można przejechać przez przejazd kolejowy zlokalizowany nieopodal sosnowieckich wodociągów. Potem wprowadzone będą drogi tymczasowe i ruch wahadłowy. Mieszkańcy Ostrogórskiej i Jagiellońskiej pamiętaj paraliż ruchu spowodowany I-szym etapem prac remontowych.

To był kompletny brak pomyślunku, kompletny brak jakby zwrócenia uwagi na potrzeby mieszkańców. Wydaje mi się, że ta linia na Mysłowice, to linia życia dla wielu osób – mówi Mikołaj Makowski, mieszkaniec Sosnowca.

Nie zapowiada się by kierowcy mieli łatwiej, to nie koniec nowych inwestycji w Sosnowcu. Dzisiaj wykonawca przejął teren wokół dworca PKP w centrum Sosnowca pod plac budowy. Plany zakładają stworzenie nowej, zielonej przestrzeni miejskiej z rozbudowaną siecią gastronomiczną.

Dodatkowo za starym budynkiem tzw. Sezamu ma powstać wiele miejsc parkingowych dla kierowców. Na co dzień parkuje tu wiele samochodów, głównie ze stałymi rocznymi abonamentami. Wykonawca nie zakłada odholowywania aut i daje kierowcom kilka dni na usunięcie pojazdów. Remonty dróg w Sosnowcu łączą się z infrastrukturą dla pieszych i rowerzystów. Magistrat ma w tym swój cel.

Niestety często jest tak, że wszyscy mówią tylko w kontekście dróg. Jest to ważne, ale nie najważniejsze. Dla nas równie ważne są proste chodniki, drogi rowerowe, chcemy zmienić te przyzwyczajenia mieszkańców właśnie, szczególnie tych dzielnic, które są zlokalizowane blisko centrum Sosnowca, aby właśnie porzucili te samochody choćby na rzecz spaceru, czy dojazdu rowerem. – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Poza brakiem miejsc postojowych przy dworcu PKP, nie powinno być utrudnień w ruchu przy ul. 3 Maja, gdyż prace budowlane tam prowadzone są oddalone od głównej drogi. Jeśli chodzi jednak o remont Ostrogórskiej to zaleca się objazd do Mysłowic przez ul. Mikołajczyka, a do Katowic wybór klasycznej trasy S86.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rusza KONKURS „Historyczna Pocztówka z Wakacji – 100 nagród na 100 lecie Powstań Śląskich”

Koronawirus na Śląsku: Już połowa gości z wesela pod Pszczyną ma koronawirusa

Bon Turystyczny 2020: Coraz więcej miejsc wypoczynku w bazie Polskiego Bonu Turystycznego

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close