RegionWiadomość dnia

Przez pandemię wszyscy czytają? Biblioteka z Piekar Śląskich prosi mieszkańców: Przynoście do nas książki!

Bibliotekarka z Piekar Śląskich bierze sprawy w swoje ręce i chce sama zadbać o księgozbiór filii nr 5 piekarskiej czytelni. Aleksandra Zajonc zwróciła się do mieszkańców z prośbą, aby ci podarowali niepotrzebne im książki. Bo jak sama mówi – w dobie epidemii zainteresowanie czytelników znacznie wzrosło. Ale w tym roku księgozbiór się nie powiększył.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– W mojej filii największym powodzeniem cieszą się kryminały, książki historyczne oraz powieści. Takie dla pań, romanse, obyczajowe. Tutaj też jest taka ważna sprawa, żeby te książki nie były stare, ponieważ starych książek czytelnicy nie chcą czytać, bo przeczytali je w czasach, gdy były wydawane – mówi Aleksandra Zajonc, filia nr 5 biblioteki w Piekarach Śląskich.

Kryminały, romanse, powieści. Biblioteka z Piekar Śląskich prosi o podarowanie im książek
Kryminały, romanse, powieści. Biblioteka z Piekar Śląskich prosi o podarowanie im książek

Do tej pory, jak zapewnia bibliotekarka, miasto mocno wspierało placówkę. Teraz, ze względu na koronawirusa, jest ciężej, bo gminom brakuje pieniędzy. Mimo to urzędnicy zapewniają, że też postarają się pomóc.

– Będziemy prowadzić wszystkie działania, żeby tak było. Tak jak wszystkie inne dziedziny czytelnictwo jest dla nas istotne i myślę, że jakieś środki na ten cel się znajdą – mówi Wojciech Maćkowski, Urząd Miasta Piekary Śląskie.

Książki można przynosić do biblioteki osobiście, ale też przysyłać pocztą.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wszyscy możemy pomóc Ewie Kopczyńskiej! Charytatywny koncert w TVS już w sobotę!

Dwóch górników zginęło w wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła!

Śląskie: Na granicy z Czechami i Słowacją skontrolowano już ponad 5 tysięcy osób

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close