RegionWiadomość dnia

Przyjedzie i wszystko załatwi. W Żorach rusza w trasę MOBILNY URZĘDNIK!

Dla niepełnosprawnych i starszych osób w Żorach uruchomiono specjalną usługę mobilnego urzędnika.

 

#WIOSNA chce zamykać kopalnie na Śląsku!? I dlaczego prezydent Mysłowic szuka truciciela kotów? Sprawdź najnowsze TOP 5 SILESIA FLESZ!

72-letnia Kazimiera Met od lat załatwia sprawy osobiście w urzędzie – jak mówi, jeszcze daje sobie sama radę. -Na razie pobrałam sobie kwitek i czekam na marzec, żeby mi coś przysłali i nie wiem jak to będzie – trzeba by tu dwa razy przyjść – mówi Kazimiera Met, mieszkanka Żor.

Ci, którzy z racji wieku czy stanu zdrowia nie mają możliwości osobistego dotarcia do urzędu i załatwienia sprawy – mogą liczyć na pomoc urzędnika, który dojedzie do ich miejsca zamieszkania.

 

-Wszelka pomoc udzielana jest w ramach godzin naszej pracy, korzystamy z naszych samochodów służbowych, dysponujemy tym czasem, który przeznaczalibyśmy np. na pracę biurową – mówi Anna Ujma, pełnomocnik prezydenta ds. promocji, kultury i sportu UM Żory.

MOBILNY URZĘDNIK pomoże w Żorach petentom w załatwieniu urzędowych spraw
MOBILNY URZĘDNIK pomoże w Żorach petentom w załatwieniu urzędowych spraw

I tak pozwolenie na budowę, wniosek o dotację czy wyrobienie dowodu osobistego nie powinno być już problemem. -Pierwszym krokiem jest telefon do urzędu miasta, że ktoś chce np. wymienić dowód osobisty w ciągu jednego lub dwóch dni. Z tą osoba kontaktuje się urzędnik. Ten urzędnik ustala dokładną porę odwiedzin z niezbędnymi dokumentami, formularzami. Na miejscu urzędnik tłumaczy co trzeba zrobić, wszystko dzieje się na miejscu u tej osoby, która go potrzebuje – wyjaśnia Adrian Lubszcyk, UM Żory.

mobilnyurzednik@um.zory.pl

O pomoc „Mobilnego urzędnika” można wystąpić na kilka sposobów: telefonicznie, mailowo czy osobiście w urzędzie miasta.

(Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close