Region

Pszczyna: Odegrali utwór Jimiego Hendrixa. Ponad 120 gitarzystów zebrało się w sobotę W Parku Zamkowym

Ponad 120 gitarzystów spotkało się w sobotę, 19 czerwca na łące w Parku Zamkowym, aby włączyć się do akcji bicia Gitarowego Rekordu Świata. Muzycy odegrali słynny utwór Jimiego Hendrixa „Hey Joe”. W ten sposób Pszczyna wsparła organizatora wydarzenia, które wiele lat temu narodziło się we Wrocławiu. Za koordynację pszczyńskiej inicjatywy odpowiadała Joanna Wiktorko, dyrektor Ogniska Muzycznego.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

W wydarzeniu mogła wziąć udział każda osoba, która potrafiła zagrać pięć akordów na gitarze, mandolinie, czy ukulele. Mimo ogromnego upału frekwencja była bardzo duża. Na małej scenie ustawionej w okolicach Muzeum Zamkowego o godz. 13:30 pojawili się muzycy, którzy poprowadzili wspólny koncert. Został on zarejestrowany i wysłany do Wrocławia, gdzie odbywał się wielki finał.

Bardzo fajna inicjatywa. W parku zgromadziły się całe rodziny, aby wspólnie odegrać utwór Jimiego Hendrixa. W wydarzeniu udział wzięło mnóstwo dzieci i młodzieży. To ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. Oby takich przedsięwzięć było jak najwięcej – mówi burmistrz Dariusz Skrobol, który obserwował przebieg wydarzenia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

UWAGA kierowcy! Duże zmiany w Katowicach na węźle Giszowiec już od 22 czerwca!

Strażacy walczyli z ogniem, dymem i ogromnym upałem. POTĘŻNY pożar w Chorzowie ugaszony [WIDEO]

Coraz więcej utonięć. Wyjątkowo tragiczny początek sezonu nad wodą

 

źr. UM Pszczyna

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close