Region

Pszczyna uruchamia gminną tarczę dla dzieci. Co to takiego?

Prawie 600 dzieci z terenów Gminy Pszczyna będzie mogło wziąć udział w półkoloniach „Lato w mieście”. To forma lokalnej tarczy pomocowej rodzicom, których dzieci w trakcie wakacji pozostaną w domach.

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Burmistrz Dariusz Skrobol zaangażował w projekt szkoły, a także jednostki organizacyjne: Pszczyńskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu, Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną, Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej oraz Muzeum Prasy Śląskiej, które będą współorganizowały zajęcia dla dzieci.

Zajęcia dla najmłodszych uczniów będą odbywały się z uwzględnieniem podziałów na grupy, w tygodniowych turnusach. Założenie organizatorów jest takie, żeby na 5 dni zajęć tylko dwa odbywały się w szkole, natomiast pozostałe na terenie obiektów, którymi dysponuje gmina. Jednym z nich będzie m.in. Ośrodek Sportów Wodnych w Łące, który dysponuje bogatą bazą sprzętową. Sporo ciekawych zajęć zorganizuje Centrum Kultury oraz Biblioteka. Na nudę z pewnością nie będzie można narzekać w Skansenie – Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej, gdzie na odwiedzających będą czekali przewodnicy, którzy przybliżą ciekawostki historyczne. Na wycieczkę w czasie zaprosi Muzeum Prasy Śląskiej.

– Mamy świadomość, że sporo dzieci nie wyjedzie nigdzie w tym roku na wakacje. Od dłuższego czasu nie mają też one kontaktu z rówieśnikami. Postanowiliśmy uruchomić półkolonie na bardzo dużą skalę. Zależy nam na tym, żeby odciążyć rodziców i w niskiej cenie zorganizować zajęcia dla najmłodszych – informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Organizatorzy półkolonii zabezpieczą transport, którym dzieci ze szkół dojadą na miejsce. Za udział w półkoloniach pobierana będzie opłata w wysokości 100 zł. Zgłoszeń można dokonywać w wymienionych placówkach.

Źródło i foto: UM Pszczyna

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rafał Trzaskowski na Śląsku: Od dawna ostrzegaliśmy, że będą kłopoty w kopalniach! [WIDEO]

Śląskie: Bunt przeciwko sieci 5G! Nadajnika nie chcą u siebie mieszkańcy Bierunia. Głos zabrał burmistrz!

Kolejnych 92 górników z koronawirusem. Trwają masowe badania przesiewowe na COVID-19

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close