KrajSport

Puchar Świata w Ruce: dziś wystartuje sześcioro polskich skoczków

Dziś w fińskiej Ruce odbędzie się kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich.  Wczoraj podopieczni Michała Doleżala zdominowali rywalizację na Rukatunturi i wywalczyli dwa miejsca na podium. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła, a tuż za nim uplasował się Dawid Kubacki. Najlepszy tego dnia okazał się reprezentant Niemiec Markus Eisenbichler.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Nasi skoczkowie świetnie zaprezentowali się w sobotnim konkursie Pucharu Świata w Ruce. Wszyscy podopieczni Michała Doleżala wywalczyli Pucharowe punkty, a pięciu biało-czerwonych znalazło się w najlepszej „12” konkursu. Najwyżej z naszych ulasował się dzisiaj Piotr Żyła, który po skokach na odległość 136 oraz 137 metrów stanął na drugim stopniu podium. Trzecie miejsce wywalczył Dawid Kubacki, ktory uzyskał 139 oraz 132,5 metra.

W czołowej „10” konkursu zameldował się również Klemens Murańka. 26-latek po skokach na odległość 131 oraz 134,5 metra zajął dziewiątą pozycję. Na 11. miejscu zawody ukończył Andrzej Stękała (131 i 131,5 m), a tuż za nim znazlał się Kamil Stoch (125 i 136 m). Paweł Wąsek ukończył zawody na 22. pozycji, uzyskując 130 oraz 123,5 metra.