RegionWiadomość dniaZdrowie

Punkt masowych szczepień powstał w Żorach. Przeciwko COVID-19 szczepią w hali sportowej

Żory uruchomiają punkt masowych szczepień. Punkt powstał w nowej hali sportowej przy ul. Powstańców 6.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

-Codziennie będzie szczepionych minimum tysiąc osób. Tak nam to, nawet można więcej, ale ostrożnie tak liczymy, że to będzie tysiąc osób dziennie. Jeżeli się da więcej, będzie to też uzależnione od ilości szczepionek, które otrzymamy. Ale tysiąc osób to jest, to są realne, ostrożne szacunki informuje Daniel Wawrzyczek, wiceprezydent Żor.

 

Do tej pory punkt wykonywał szczepienia dwa razy w tygodniu, a po 19 kwietnia, wraz z kolejną dostawą szczepionek do Polski, uruchomi masowe szczepienia codzienne.

-Wydzielona jest strefa, w której pacjenci oczekują na szczepienie, następnie strefa, gdzie uzupełniane są kwestionariusze kwalifikujące do szczepienia. Kolejna strefa to jest już oczekiwanie na konkretne badanie i zaszczepienie i ostatnia, która jest bezpośrednio związana z wyjściem czyli obserwacyjna, gdzie pacjent przebywa 15 minut – wyjaśnia Katarzyna Siemieniec, koordynator punktu szczepień.

Żory uruchomiają punkt masowych szczepień. Punkt powstał w nowej hali sportowej przy ul. Powstańców 6.
Żory uruchomiają punkt masowych szczepień. Punkt powstał w nowej hali sportowej przy ul. Powstańców 6.

Wojewoda śląski zalecił, aby każdy powiat uruchomił przynajmniej dwa punkty masowego szczepienia. Nie jest to jednak warunek – punkty tworzą te samorządy, które mają ku temu możliwości.

-Zgłosiło się ponad sto gmin z odpowiedzią, z czego rzeczywiście było kilkanaście gmin, które już powiedziały, że nie będą tworzyć takich punktów, ponieważ nie mają takich możliwości. To są zwykle mniejsze gminy, które nie posiadają na przykład odpowiedniej siedziby do stworzenia masowego punktu szczepień – mówi Alina Kucharzewska, Śląski Urząd Wojewódzki.

Bo to o miejsce najczęściej chodzi. Powstałe punkty muszą bowiem pozwolić na bezpieczne szczepienie wielu osób dziennie przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

 

autorka: Fatima Orlińska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Legenda polskiej sceny nie żyje. Krzysztof Krawczyk zmarł w wieku 74 lat

Jesteś po 40 ale nie deklarowałeś chęci szczepienia przeciwko Covid-19? Na rejestracje musisz jeszcze poczekać

Początek tygodnia z deszczem i śniegiem. Ocieplenie nadejdzie do Polski w weekend [POGODA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close