RegionWiadomość dnia

Pyrzowice powoli odrabiają straty z pandemii. Coraz więcej lotów z Katowice Airport

Choć szczyt sezonu dopiero przez nami, to na lotnisku w Pyrzowicach już widać wzmożony ruch. W związku ze stopniowym luzowaniem obostrzeń do siatki połączeń wracają kolejne loty.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

-Zdecydowanie widzimy wzrost popytu na podróże lotnicze. Najlepiej świadczą o tym statystyki, ponieważ w kwietniu z siatki połączeń pyrzowickiego lotniska skorzystało 40 tysięcy pasażerów, w maju było ich już 85 tysięcy, a w czerwcu spodziewamy się ponad 200 tysięcy podróżnych. Jeśli chodzi o szczyt sezonu wakacyjnego, czyli dla nas jest to okres od lipca do września, spodziewamy się obsłużyć ponad milion 1250000 pasażerów – mówi Piotr Adamczyk, Katowice Aiport.

W ofercie lotniska znajduje się ponad sto trzydzieści tras. To prawie sześćdziesiąt rejsów regularnych i ponad sześćdziesiąt lotów czarterowych. A te cieszą się teraz największą popularnością. Niezmiennie od kilku lat w czołówce są loty do Turcji, Grecji, Hiszpanii, Egiptu czy Tunezji.

-Grecja, Hiszpania, Czarnogóra, Turcja, Tunezja to są kierunki, które nie mają testów i szczepienia zwalniają właśnie z wykonania testów. Ale są też kierunki, które są w ogóle bez testów. To jest na przykład Albania w tej chwili, od 17 czerwca Cypr i tutaj klienci w ogóle nie muszą mieć testu, żeby wylecieć. Od dwóch miesięcy mamy bardzo wzmożony ruch, klienci wydaje mi się, że już są zmęczeni tymi wszystkimi obostrzeniami. Bardzo dużo klientów jest tuż zaszczepionych – informuje Katarzyna Pfeifer, Biuro Podróży IRiS TRAVEL.

To nie będą rekordy jak sprzed dwóch lat, ale Pyrzowice krok po kroku podnoszą się z kolan po lockdownie
To nie będą rekordy jak sprzed dwóch lat, ale Pyrzowice krok po kroku podnoszą się z kolan po lockdownie

Wiele osób decyduje się na lot właśnie ze względu na posiadane zaświadczenie o szczepieniu. Jak przyznają podróżujący, to duże ułatwienie i chętnie korzystają z luzowania obostrzeń, choć to jeszcze nie takie podróżowanie jak sprzed pandemii.

-W samolotach każdy siedzi w masce. Utrudnień jako takich nie ma, jeżeli ktoś wcześniej zrobi test to nie, można latać – mówi Paulina, podróżująca do Niemiec.

-Liczyliśmy, że jak już jesteśmy zaszczepieni dwoma dawkami nie trzeba będzie robić tych testów, no ale takie są wymogi więc zrobiliśmy test. No i w drogę – mówi Izabela, podróżująca do Alghero.

-Mamy testy, jesteśmy też już po dwóch szczepieniach, więc lecimy. Czekaliśmy na to cały rok – mówi Oliwia, podróżująca na Sardynię.

Zarówno przewoźnicy jak i samo lotnisko w Pyrzowicach liczą, że teraz będzie już tylko lepiej. Niebawem z Katowice Airport bezpośrednio będzie można polecieć na Malediwy, Kubę czy do Tajlandii, a już teraz można podróżować do Meksyku czy na Dominikanę.

 

autorka: Fatima Orlińska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pogoria III oficjalnie otwarta. Sezon na kultowym kąpielisku właśnie ruszył [WIDEO]

Ogromny mural w Siemianowicach Śląskich gotowy. Takiego na Śląsku jeszcze nie było! [WIDEO]

Polski Ład zaorze polskie samorządy? „Może być tak, że zabraknie na remont chodnika” [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close