Region

Racibórz buduje nowy żłobek. Będzie miejsce dla 100 dzieci

Zapowiadana przez prezydenta Dariusza Polowego inwestycja z projektowanej przechodzi w fazę realizacji. Nowy żłobek w Raciborzu zostanie wybudowany na Ostrogu w 2021 roku. Na jego budowę miasto pozyskało 3 miliony 300 tys. zł dofinansowania z programu Maluch+. To najwyższe dofinansowanie przyznane w województwie śląskim i czwarta co do wielkości kwota w skali całego kraju.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Liczba chętnych chcących skorzystać z oferty miejskiego żłobka przewyższa liczbę oferowanych miejsc. Drugi miejski żłobek ma rozwiązać problem. Najmłodsi raciborzanie otrzymają komfortowe warunki opieki, a rodzice przepustkę do powrotu na rynek pracy.

– To niezbędna inwestycja w Raciborzu. W żłobku na ul. Słonecznej mamy niedobór miejsca. Chcąc zatrzymać mieszkańców, a nawet zachęcić ich do powrotu do miejsc w których się wychowali, musimy oferować jak najlepsze warunki do pracy i życia. Nowy żłobek wybudujemy na Ostrogu przy ul. Bielskiej w bezpośrednim sąsiedztwie Przedszkola nr 24. Stworzymy w nim komfortowe warunki dla 100 dzieci w 4 oddziałach. Naszą inwestycję charakteryzuje dobra lokalizacja, funkcjonalny i pozbawiony barier architektonicznych budynek z własną kuchnią, placem zabaw i ekologicznymi rozwiązaniami, takimi jak: instalacje solarne i fotowoltaiczne. Ale wszystkie te udogodnienia byłyby nic nie warte, gdyby nie wspaniała, profesjonalna opieka, którą również gwarantujemy – informuje prezydent Dariusz Polowy.

Budynek żłobka będzie obiektem parterowym o powierzchni 740 m2. Każdy z czterech oddziałów będzie miał 80 m2 powierzchni i przynależny sobie taras. Nowa placówka uzupełni ofertę żłobka na Słonecznej. Jego budowa i funkcjonowanie przez okres pierwszych dwóch lat będzie dofinansowana z rządowego programu Maluch+. W województwie śląskim środki z programu udało się pozyskać 9 samorządom. W sumie ministerstwo w tej edycji programu przyznało 5 mln 367 tys. zł dla naszego województwa, z czego Racibórz pozyskał najwyższą kwotę – aż 60% tej puli tj.- 3 mln 300 tys zł.

Źródło i foto: UM Racibórz

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Fundacja TVS kolejny raz rusza z pomocą! Pieniądze na walkę z Covid-19 trafiły do kilku szpitali [WIDEO]

Jest rozporządzenie! Na wigilię możemy zaprosić maksymalnie 5 osób

Potrzebne pieniądze na odbudowę szpitalnego oddziału. Pracownicy UCK w Katowicach proszą o pomoc [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close