RegionWiadomość dnia

Radzionków: Policja zatrzymuje 19-latka w BMW…znajduje kasetkę a w niej 150 tys. złotych

Wezwany do kontroli drogowej 19-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego nie zatrzymał się. Po krótkim policyjnym pościgu ujęto kierowcę – okazało się, że miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a do tego…150 tys. złotych w kasetce.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Do zdarzenia doszło w połowie lutego br. w Radzionkowie. Jeden z kierowców, który prowadził czarne BMW nie zareagował na sygnały policji i nie zatrzymał się do kontroli. Co więcej przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci udali się za nim w pościg i po kilku minutach zatrzymali. Dlaczego 19-latek uciekał? Bo miał już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze w trakcie zatrzymania i kontroli auta zauważyli również kasetkę, w której było…około 150 tys. złotych.

 

Pieniądze znalezione przez policjantów a ucie młodego kierowcy. [fot. Śląska Policja]
Pieniądze znalezione przez policjantów a ucie młodego kierowcy. [fot. Śląska Policja]
Nikt nie spodziewał się, że dzięki tej sytuacji na światło dzienne może wyjść inna dużo bardziej poważna sprawa. Policjanci nie wierzyli w sugerowane przez 19-latka pochodzenie pieniędzy, więc wszczęli dodatkowe śledztwo mające na celu ustalenie czy owe pieniądze nie pochodziły z nielegalnego źródła. Mężczyzna twierdził, że część pieniędzy oszczędził a część pochodzi z zaciągniętego przez niego kredytu. I jak się okazało mundurowi mieli nosa – wersja 19-latka była kłamstwem. Kasa została skradziona przez 17-letniego krewnego mężczyzny z warsztatu samochodowego, w którym ten odbywał praktyki. Panowie wspólnie okradali szefa już od stycznia br. na łączną sumę 170 tys. złotych. Najlepsze w całej sytuacji było to, że sam poszkodowany nie zorientował się, że pieniądze mu skradziono. BMW, którym poruszał się młodzieniec było sfinansowane ze środków uzyskanych z kradzieży.

Aktualnie grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. 19-latek oprócz zarzutów niezatrzymania się do kontroli oraz prowadzenia pojazdu mimo czynnego zakazu, słyszy również zarzut o kradzież pieniędzy.

 

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Epidemia koronawirusa: Kolejny pacjent z podejrzeniem koronawirusa w szpitalu!

Śląskie: Kobieta wyleciała w powietrze jak z katapulty! WIDEO z potrącenia mrozi krew w żyłach!

Ministranci z Katowic zrobili cover PRZEKORNY LOS Zenka Martyniuka! Jak wyszło? [WIDEO]

źródło: KWP Katowice
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close