KrajRegion

Ratownicy TOPR znaleźli ciało mężczyzny. Turysta prawdopodobnie pośliznął się i spadł z wysokości

Ratownicy TOPR znaleźli ciało turysty pod północną ścianą Świnicy w Tatrach. Mężczyzna najprawdopodobniej pośliznął się i spadł z wysokości.

 

Apel TOP 5 SILESIA FLESZ: Nie chcemy stolicy w Katowicach!

TOPR-owcy znaleźli ciało turysty pod północną ścianą Świnicy w Tatrach. Ciało mężczyzny zostało przetransportowane śmigłowcem do Zakopanego.

Służby Tatrzańskiego Parku Narodowego informują, że na niżej położonych szlakach w dolinach, śniegu już nie ma. Jest tam jednak dużo błota, miejscami ślisko i mokro, zwłaszcza na mniej uczęszczanych szlakach (szczególnie na Ścieżce nad Reglami na odcinku pomiędzy Doliną Chochołowską i Lejową).

Roztopy wiosenne przyczyniły się do wezbrania potoków w dolinach (szlak prowadzący dnem Doliny Roztoka do Pięciu Stawów jest miejscami podtopiony).

Powyżej górnej granicy lasu panują w dalszym ciągu warunki zimowe. Śnieg jest ciężki, mokry i przepadający, co utrudnia poruszanie się. Trzeba zachować szczególną ostrożność, ponieważ łatwo się na nim poślizgnąć. Wybierając się w wyższe partie Tatr, w dalszym ciągu wskazane jest posiadanie sprzętu zimowego (raki, czekan).

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close