Region

Sosnowiec: Policja już wie, kto zniszczył tablicę pamięci ofiar Katastrofy Smoleńskiej. To 75-letnia mieszkanka Sosnowca [WIDEO]

Policja ustaliła tożsamość osoby podejrzewanej o zniszczenie w Sosnowcu tablicy poświęconej pamięci ofiar Katastrofy Smoleńskiej. To 75-letnia mieszkanka tego miasta. Kobietę nagrał kościelny monitoring – najpierw podczas modlitwy w kościele, później jak zamalowuje na tablicy niektóre słowa. 75-latka odpowie za wykroczenie.

 

– Na chwilę obecną nie zostały jeszcze z nią wykonane żadne czynności procesowe, bo analizujemy materiał dowodowy. Zostanie on także przekazany do prokuratury pod kątem zbadania, czy nie doszło do przestępstwa, w związku z tzw. „mową nienawiści”. I po dokonaniu oceny merytorycznej przez Prokuraturę Rejonową w Sosnowcu, dopiero wtedy będą podejmowane dalsze czynności w stosunku do tej kobiety – mówi mł. asp. Rafał Buras, KMP w Sosnowcu.

Tablica należy do poseł Ewy Malik. Dziś politycy Prawa i Sprawiedliwości postanowili skomentować sprawę. Uważają, że ma ona podłoże polityczne.

– Jest to bulwersujące zdarzenie. W to się wpisuje wiele aktów wandalizmu, które są wymierzone i w pamięć ofiar Katastrofy Smoleńskiej, ale także te akty wandalizmu są nakierowane na polityków Prawa i niszczone billboardy, poprzez niszczone banery – mówi Waldemar Andzel, Prawo i Sprawiedliwość.

To nie pierwszy raz, gdy tablica pamięci ofiar Katastrofy Smoleńskiej pada ofiarą wandali. Podobny akt miał miejsce dwa miesiące temu.(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close