RegionWiadomość dnia

Reklamy znikną? Sosnowiec idzie na wojnę ze szpecącymi miasto reklamami [WIDEO]

Sosnowiec chce zlikwidować szpecące miasto reklamy. Jeszcze w tym miesiącu miejscy radni zajmą się specjalną uchwałą, która uporządkuje Centrum miasta.

 

Reklamy znikną? Sosnowiec idzie na wojnę ze szpecącymi miasto reklamami
Reklamy znikną? Sosnowiec idzie na wojnę ze szpecącymi miasto reklamami

-Zgodnie z zapisami tej uchwały trzeba będzie dostosować swoje szyldy, reklamy na budynkach. Więc albo zdementować nadmierną liczę tych szyldów, albo zwyczajnie ujednolicić ją. Ta uchwała nie stanowi tylko o ilości ale także o materiale z jakich mają być wykonane. Chcemy ujednolicić przestrzeń miejską, która przestaje być krzykliwa. Wszystkim nam ma się mieszkać dobrze, reklamy mają służyć, mają swój cel i my to rozumiemy. Natomiast musimy nad tym zwyczajnie zapanować – mówi Jeremiasz Świerzawski, wiceprezydent Sosnowca.

Według nowej uchwały właściciel nieruchomości będzie miał rok czasu na usunięcie lub zmianę szyldu, reklamy, czy baneru.
(Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close