KrajRegionWiadomość dnia

Rekord wyśrubowany na maxa! Sprawdź, ile zebrała 28. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!

Kolejne rekordy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tylko do północy Orkiestra zebrała 115 mln zł. A to nie koniec, bo kwota ciągle rośnie. Dziś rano pieniądze do banku złożyli przedstawiciele jednego z sześciu sztabów WOŚP w Sosnowcu.

 

 

Dla kogo za darmo pociągi na Śląsku? Sprawdzamy w TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Jesteśmy bardzo zadowoleni dlatego, że w tym roku pobiliśmy swój osobisty rekord. Wiem z relacji, z doniesień, że w całej Polsce padają rekordy. Natomiast dla nas jest to tym bardziej miłe, że mamy swój własny. W tym roku zebraliśmy ponad 91 tys., ale kwota nie jest ostateczna. Pieniądze zostały złożone już do banku, ale dalej trwają aukcje na Allegro Charytatywni – mówi Ewelina Stasik, IX LO w Sosnowcu, szef sztabu WOŚP.

Rekord w zbiórce WOŚP 2020 padł też w Jaworznie.

– Finał był fantastyczny. Zebraliśmy ponad 183 tys. zł. W tym 195 wolontariuszy zebrało ponad 150 tys. zł. A hitem było rondo, które poszło za 33 tys. zł – mówi Mirosława Matysik, szef sztabu WOŚP w Jaworznie.

- Finał był fantastyczny. Zebraliśmy ponad 183 tys. zł. W tym 195 wolontariuszy zebrało ponad 150 tys. zł. A hitem było rondo, które poszło za 33 tys. zł – mówi Mirosława Matysik, szef sztabu WOŚP w Jaworznie
– Finał był fantastyczny. Zebraliśmy ponad 183 tys. zł. W tym 195 wolontariuszy zebrało ponad 150 tys. zł. A hitem było rondo, które poszło za 33 tys. zł – mówi Mirosława Matysik, szef sztabu WOŚP w Jaworznie

A mowa o tym rondzie w centrum miasta. Zwycięzca licytacji będzie mógł na nim umieścić dowolną nazwę, która będzie tam widniała przez rok. WOŚP wspierano w całym województwie. Po raz pierwszy w historii – w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Tylko w ostatnim czasie do GCZD trafił między innymi nowoczesny rezonans magnetyczny czy urządzenie do neuronawigacji, które pomaga wykonywać operacje neurochirurgiczne.

– Ogólnie w latach całej historii współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy szpital dostał sprzęt za około 12 mln zł, w tym był ten rezonans. Współpraca układa się ok, układa się dobrze. Cieszymy się, że jest taka inicjatywa – mówi Marian Kreis, dyrektor GCZD w Katowicach.

Rekord wyśrubowany na maxa! Sprawdź, ile zebrała 28. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!
Rekord wyśrubowany na maxa! Sprawdź, ile zebrała 28. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy podsumowuje też policja. I choć tegoroczny, 28. finał, przebiegał bardzo spokojnie, na terenie województwa śląskiego nie obyło się bez kilku incydentów.

– Kradzieże były na terenie Bielska, Gliwic oraz Katowic. Doszło także do takiego incydentu, w związku z imprezą towarzyszącą WOŚP, gdzie doszło do wypadku quada, ucierpiała pasażerka tego quada. W jednym przypadku też kobieta zgłosiła się do nas z filmikiem, gdzie nagrała dwie młode dziewczyny, które wyciągały pieniądze z zaplombowanej puszki – mówi podinsp. Aleksandra Nowara, KWP w Katowicach.

Ostateczną oficjalną kwotę zebraną w ramach 28.go finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poznamy dopiero za kilka tygodni.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kilkaset tysięcy złotych za gołębia? Takie okazy pojawiły się na Targach Gołębi Pocztowych w Sosnowcu

Katowice: Wiemy, na co mieszkańcy chcą wydać milion złotych

Sosnowiec: Szymon Hołownia rozpoczął prekampanię przed wyborami prezydenckimi

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close