RegionWiadomość dnia

Mega oszustwo na Śląsku! Straty to co najmniej 50 milionów złotych! [WIDEO]

Ponad 300 osób zostało oszukanych na kwotę co najmniej 50 milionów złotych. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach zatrzymali 7 osób w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, która wyłudził mienie wielkiej wartości. Grupa działała na Śląsku co najmniej od 2008 roku do 2015.

 

 

Dla kogo za darmo pociągi na Śląsku? Sprawdzamy w TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Wówczas to poprzez różne podmioty gospodarcze zajmowano się emisją papierów wartościowych w postaci prywatnych obligacji oraz akcji za pośrednictwem jednego z domów maklerskich. prawdopodobnie bez zamiaru wywiązywania się z zaciągniętych zobowiązań finansowych. Wszystko wskazuje na to także, że obligatariusze najczęściej wprowadzani byli w błąd co do celu na jaki miały być wykorzystane zainwestowane środki finansowe pozyskane z emisji papierów wartościowych – mówi nadkom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji.

Zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, niegospodarności i prania brudnych pieniędzy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat oraz grzywna nawet 6u milionów złotych. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

autor: Radosław Nosal

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kilkaset tysięcy złotych za gołębia? Takie okazy pojawiły się na Targach Gołębi Pocztowych w Sosnowcu

Katowice: Wiemy, na co mieszkańcy chcą wydać milion złotych

Sosnowiec: Szymon Hołownia rozpoczął prekampanię przed wyborami prezydenckimi

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close