Robert Makłowicz, Brat Konrad, Marek Czyż zachęcają do szczepienia. Trwa kampania Śląskiej Izby Lekarskiej
Do propagowania szczepień przeciw COVID-19 w ramach kampanii „COVID ZABIJA – ZASZCZEP SIĘ” Śląska Izba Lekarska w Katowicach i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zaprosili Ambasadorów Kampanii – osoby różnych profesji, w różnym wieku, o znanych w regionie twarzach i nazwiskach, budzących zaufanie i wiarygodność.
Sensacja w najlepszym gatunku! DETEKTYW COLUMBO w TVS!
Ambasadorzy w krótkich wypowiedziach będą zachęcać do szczepień przeciw COVID-19, dadzą świadectwo swojej społecznej odpowiedzialności.
Robert Makłowicz nie może się doczekać, by móc się przeciw COVID-19 zaszczepić. Krytyk kulinarny, dziennikarz, publicysta, podróżnik, geniusz smaku i słowa.
Brat Konrad – Pięknie opisała go Agata Pustułkaw jednym ze swoich tekstów. „Brat Konrad, zakonnik, franciszkanin z Panewnik, w życiu trzyma się motta, które zapadło mu w pamięci po obejrzeniu filmu „Gladiator”: Nasze czyny za życia brzmią echem w wieczności. Do serca wziął sobie też słowa znajomej siostry Marceliny Służebniczki, zajmującej się pacjentami: Naszym ołtarzem jest łóżko chorego. Każdego dnia brat Konrad spędza przy tym „ołtarzu” długie godziny. (…)
Od kilku lat jako instrumentariusz uczestniczy w operacjach światowej sławy okulisty prof. Edwarda Wylęgały. Wcześniej był wolontariuszem w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach na oddziale neurochirurgii, jednym z najcięższych, gdzie życie wciąż mija się ze śmiercią, cierpieniem, ale też nadzieją sukcesem, jakim jest każdy uratowany pacjent(…)”
Grażyna Bułka – aktorka teatralna i filmowa, wielokrotna laureatka „Złotej Maski” – dosadnie i bardzo emocjonalnie przekonuje do szczepień przeciw COVID-19, w ramach kampanii „COVID zabija – zaszczep się”
Mikołaj Konstanty – Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej już po….Towarzyszyliśmy dr. n. med. Mikołajowi Konstantemu podczas wizyty w jednym ze szpitali węzłowych. Prezes ma ważne przesłanie…szczególnie do farmaceutów!
Marek Czyż – polski dziennikarz, publicysta, prezenter telewizyjnych programów informacyjnych, twórca i redaktor naczelny serwisu czyztak.pl.
Prof. Karolina Sieroń – Przez trzy tygodnie walczyła o życie w katowickich szpitalach, przez osiem dni oddychał za nią respirator. Po wybudzeniu napisała jedno słowo do swoich dzieci – najważniejsze i wyczekiwane – „wróciłam”.
Prof. Karolina Sieroń stoczyła ciężką walkę z COVID-19, przed chorobą heroicznie walczyła o zdrowie i życie pacjentów. Do prowadzonego przez nią Oddziału w katowickim Szpitalu MSWiA przyjmowani byli pacjenci często w krytycznych stanach, codzienność stała się nieustannym wyścigiem z czasem. Dyżurowała przez kilka tygodni co drugą dobę, będąc każdorazowo ponad 24 godziny w pracy. Kiedy pojawiły się ogromne utrudnienia z dostępem do łóżek dla chorych, obiecała sobie, że u niej nie dojdzie do sytuacji, że pacjent nie zostanie przyjęty do szpitala.
Gdy pojawiły się pierwsze objawy zakażenia, a wymaz dał pozytywny wynik, była jeszcze nadzieja, że przebieg choroby będzie łagodny. Jednak coraz trudniej było złapać oddech, a stan zdrowia prof. Sieroń gwałtownie się pogarszał. Została pacjentką na własnym oddziale. Zaczęła się dramatyczna walka o jej życie. Ostatnia myśl przed wprowadzeniem w stan śpiączki – dzieci… potem respirator.
8 długich dni, przepełnionych strachem, dla rodziny prof. Sieroń, dla jej pacjentów, którzy byli z nią w modlitwie i myślach, dla przyjaciół, kolegów z pracy.
Wróciła! Jak mówi, otrzymała drugie życie.
Mirosław Neinert – Dyrektor Teatru Korez w Katowicach, reżyser i aktor teatralny.
Źródło: Śląska Izba Lekarska
Śląska policja sprawdza, czy sklepy, restauracje i siłownie przestrzegają obostrzeń
Złamanie zasad kolejności przeprowadzania szczepień przeciwko Covid-19. NFZ żąda wyjaśnień
BMW za ćwierć miliona odbite po brawurowej akcji policji! [ZDJĘCIA]