RegionŚwiatWiadomość dnia

Rosja: 438 przypadków zakażenia koronawirusem. 71 w ciągu ostatniej doby

Pandemia koronawirusa szaleje w Polsce i na świecie. Coraz więcej potwierdzonych przypadków odnotowuje również Rosja. W ciągu ostatniej doby wykryto 71 nowych przypadków – wszystkie dotyczą Moskwy. Jak Rosjanie radzą sobie z epidemią?

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Duży przyrosty potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19 odnotowano w ciągu ostatniej doby w Rosji. Mowa o 71 mieszkańcach Moskwy. Łącznie do tej pory 438 Rosjan choruje z powodu koronawirusa a liczba ta jak wiadomo będzie rosła. Premier Miszutin przekazuje, że sytuacja w Rosji nie jest tak zła jak w reszcie krajów na świecie gdyż władze przygotowały odpowiednie procedury i miały czas na dostateczne zabezpieczenie swoich obywateli przed tą nową i bardzo groźną dla życia i zdrowia chorobą. Oświadczył również, że jego rząd przekazał już 10 mld rubli na walkę z epidemią, z myślą o tych najbardziej narażonych. Mowa tu o lekarzach i pielęgniarkach, którzy twardo stoją na pierwszym froncie walki z koronawirusem.

Mer Moskwy Sergiej Sobianin zwrócił się do mieszkańców powyżej 65 roku życia by Ci ograniczyli kontakty z innymi ludźmi do minimum – jeśli pracują mają pozostać w domach i otrzymają jednorazową zapomogę w wysokości 49, 5 dolara. Zamknięto również szkoły by dzieci i młodzież nie narażały starszych pokoleń na zarażenie. Każdy kraj radzi sobie na swój mniej lub bardziej sprawdzony sposób lecz ważne by wszystkie działania były celowe i merytorycznie dobre. Na razie w całej sprawie głosu nie zabrał jeszcze Prezydent Rosji Wladimir Putin.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Mniej pociągów i tramwajów od 23 marca. Wszystko przez koronawirus [WIDEO]

Strzelanina w Katowicach: Znamy NOWE FAKTY! Zobaczcie WIDEO

Aplikacja „Kwarantanna domowa” już jest. Jak działa?

źródło: RMF 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close