RegionSportWiadomość dnia

Rower za 1 mln kilometrów, czyli akcja Rower Pomaga znowu ruszyła w Katowicach!

Katowiczanie znowu stają do rywalizacji, która ma dać owoce w postaci pomocy. Za każdy milion kilometrów, który rowerzyści dodadzą do akcji „Rower Pomaga w Katowicach” do organizacji społecznych działających w mieście trafia rower.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Aż 1 372 106 kilometrów przejechali katowiccy rowerzyści w ubiegłym roku zdobywając dla miasta tytuł „Rowerowej stolicy Polski”. Miasto Katowice w tym roku już kolejny raz wspiera projekt Fundacji Arka i namawia mieszkańców do rejestrowania przejechanych kilometrów na rowerze. – Naszym obowiązkiem jest wspieranie świetnych pomysłów. Akcja „rower pomaga” pozwala nam promować zdrowy, sportowy tryb życia. Warto podkreślić, że dla wielu uczestników dodatkową motywacją, by przejechać jak najwięcej kilometrów, była chęć pomagania innym – podkreśla prezydent Marcin Krupa. – Na pewno włączymy się w kolejną edycję akcji, bo wpisuje się ona także doskonale w nasze inne działania, które mają na celu stwarzanie udogodnień dla osób poruszających się rowerami. To przykładowo budowa nowych dróg rowerowych, czy rozwój największej w woj. śląskim sieci wypożyczalni jednośladówdodaje prezydent.

To już VI edycja akcji, w której zamieniamy rowerowe kilometry na wymarzone rowery dla dzieci. W tym roku można je wpisywać na stronie rowerpomaga.pl lub na aplikacji Endomondo pod linkiem: https://www.endomondo.com/challenges/43967120

Rowery w całym kraju

Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.

Do trzech katowickich organizacji trafiły rowery, fot. M. Malina
Do trzech katowickich organizacji trafiły rowery, fot. M. Malina

Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 62 milionów kilometrów na rowerach i rozdaliśmy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 62 wymarzonych rowerów, a w sumie przez 5 lat 283. W akcji kilometry wpisało nam ponad 70 tysięcy uczestników .

To niesamowite że niewielkiej organizacji z Bielska-Białej udaje się już 6 rok z rzędu przygotować tak ogromne działanie ekologiczno – społeczne. A w tym roku mamy także międzynarodową edycję akcji, w której jeździmy dla dzieci/sierot wojny na Ukrainie. W akcji Bikehelps.org już bierze udział ponad 7500 tysiąca rowerzystów na całym świecie – podsumowuje Wojciech Owczarz z Fundacji Arka.

Akcję ROWER POMAGA wspierają: Grupa Kęty, Miasto Bielsko-Biała, Miasto Katowice, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach oraz liczne gminy partnerskie.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pociągiem dojedziemy na lotnisko w Pyrzowicach! Rozstrzygnięto przetarg na odbudowę linii 182

Pożar chemikaliów w Sosnowcu: Ogień zniszczył nie tylko odpady ale i firmy przedsiębiorców! [WIDEO]

Zmiana czasu na zimowy tuż, tuż! Kiedy przestawiamy zegarki? [ZMIANA CZASU NA ZIMOWY 2020]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close